Ev Dekorasyonu

Küçük Salonlar için Dekorasyon Önerileri

06.12.2018
579
Küçük Salonlar için Dekorasyon Önerileri

Küçük evler sürekli artan nüfusun kötü yönlerinden birisi. Çok etkili ve yaratıcı çözümler ile odanızı olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz. Küçük odaları büyük göstermenin en önemli hilesinden biri bol ışık. Aydınlık ve bol ışık alan salonlar normalde olduğundan daha geniş bir ev izlenimi yansıtır. Küçük salonlar için dekorasyon önerileri ile daha büyük bir eve sahip olabilirsiniz. Alanınız dar olduğu için doğru mobilyalar tercih ederek salonunuzu geniş gösterebilirsiniz. İyi bir dekorasyon için bu adımları tek tek denemeniz gerekiyor.

Salon Dekorasyon Önerileri

Salon dekorasyonu için uygun mobilyalar tercih etmeniz gerekiyor. Küçük salonlar için dekorasyon önerileri arasında yer alan en önemli adımlardan birisi mağazada beğendiğiniz bir mobilyayı hemen almamak. Mağazalar çok geniş olduğu için göz yanılgısına kapılıp salondan daha büyük bir mobilya almış olabilirsiniz. Salonunuzun genişliğini iyi bilmeniz ve buna uygun mobilya tercih etmeniz gerekiyor. Küçük bir salon için en doğru mobilya tercihi açık renk mobilyalar olacaktır. Duvarlara açık renk ahşaptan kitap rafları yapabilirsiniz.

Açık renk mobilyalar salonunuzu olduğundan geniş göstererek çok daha geniş görünmesine yardımcı olur. Halı olarak mobilyanızla kontrast yaratacak koyulukta ya açık tonlarda halı tercih edebilirsiniz. Çok kullanmayacağınız eşya veya aksesuarlardan kaçınmalısınız. Orta sehpalar salonunuzu olduğundan daha küçük gösterebilir. İlla almak isterseniz cam ya da pleksi malzemeden yapılmış ışığı yansıtan sehpa modellerinden tercih etmelisiniz. L koltuk tercih ettiğiniz takdirde böyle bir sehpa kullanmanıza gerek kalmaz. Televizyon ünitesi almak yerine televizyonu duvara monte ettirebilirsiniz.

Küçük Salon Dekorasyonu 2019

Küçük salonlarda illa spor tarzda mobilyalar kullanmanıza gerek yok. Küçük salonlar için dekorasyon önerileri ile çok daha şık odalara sahip olabilirsiniz. Klasik tarzda mobilyalar tercih ederek evinizi çok daha sofistike bir şekilde dekore etmelisiniz. Salonunuzda ahşap mobilyalar kullanarak çok daha doğal ve klasik bir tarzda ev dekorasyonu yapabilirsiniz. Salonunuzda biraz daha modern bir tarz tercih etmek istiyorsanız duvarlarınızı açık gri renge boyayıp beyaz mobilyalar tercih etmelisiniz. Yastık olarak koyu ya da canlı renkleri tercih edebilirsiniz.

06

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri