Yandex
Ev Dekorasyonu

Küçük Salon ve Yemek Odası Dekorasyonu

01.12.2016
1.506

Küçük Salon ve Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Küçük Oturma Odalarında Uygulayabileceğiniz Yemek Odası Dekorasyonu Örnekleri ve Bilinmesi Gerekenler

Küçük Salon ve Yemek Odası Dekorasyonu

Küçük salon ve yemek odası dekorasyonunda kişisel tercihlerinizi ön planda tutarken dikkat çekici olmasına da özen göstermek gerekir. Küçük salonlarınız için dekorasyon yaparken yemek odası ve oturma alanını aynı mekana döşeyecekseniz bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Örneğin zaten küçük olan salonda birde zıt ve koyu renkler kullanmak salonu boğucu yapacak ve mobilya masrafına yeniden girmenize neden olacaktır. Küçük salonlarda yemek odası dekorasyonu yapacaksanız aşağıdaki önerileri dikkate alabilir ve galerimiz deki örnekleri inceleyebilirsiniz.

Küçük Salon ve Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

  1. Tavan ve duvar renkleri: Küçük salonlarda soft renkler ya da pastel renkler kullanılabilir. Bu renklerden kullanabileceğiniz açık tonlar sayesinde daha naif salonlara kavuşabilir salonunuzu daha aydınlık bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Seçimleriniz duvar kağıdı yönünde ise yine açık renklerin zıt olarak tek bir duvarda farklı bir ton kullanarak dikkat çekici etki sağlayabilirsiniz.  Alçak tavanlı salon modellerinde enine değil de dikine doğru olan duvar kağıtlarını tercih etmelisiniz.
  2. Mobilya Tercihi: Küçük salonlarda ergonomik mobilyalar en kullanışlı olanlardır. L koltuklar ya da köşe koltuklar tercih edilerek mekanda ferahlık sağlanırken minimalize mobilyalar yer kaplamayacağından en ideal tercihlerdir. Hem baza hem de yatak olarak kullanılabilen son teknoloji mobilyalar küçük salonlarda en uygun ürünlerdir. Pudra pembeler, bej rengi, kemik rengi ve bebek mavisi tonları küçük salonlarda büyük etkiler oluşturan renklerdir. Bu renklere kombin olarak canlı renk kırlentler kullanılabilir.
  3. Gömme Televizyon üniteleri: Küçük salonlar için tavsiye edilen televizyon üniteleri duvara monte olarak yapılan nişli veya dekorlu ünitelerdir. Bu üniteler yer kaplamayacağı gibi gümüşlük görevi de görerek şık ve ergonomik kullanım sağlarlar.
  4. Göz Yorgunluğunu Azaltın: Dağınıklığı azaltacak çözümler bulun ve fazlalık eşyalarınızı salondan mutlaka kaldırın. Kalabalık alanlar hem göz yorucu hem de kasvetli hava oluşturacağından aksesuar ve objelerinizi bu yönde tercih ederek satın alın.
  5. Sandalye ve Masa Seçimi: Salonlarınızda tercih edeceğiniz yemek masalarınızı açılabilir tarzda daha kullanışlı modellerden tercih etmelisiniz. Bir tarafı koltuk diğer taraflarında puf seçenekleri bulunan kullanışlı yemek masaları şık ve mükemmel görünecektir.
  6. Aksesuar: Aksesuarlar fazla olmamakla birlikte birbiri içinde uyum sergilemelidir. Aksesuar seçiminde gümüş renk modelleri kullanabilir büyük bir aynayı salona monteleyerek geniş bir görünümü ışık oyunları ile sağlayabilirsiniz.
  7. Aydınlatma Modelleri: Salonunuzda lambaderler, aplikle ve şık avizeler kullanabilirken ışığı eşit şekilde dağıtmayı tercih etmelisiniz. Duvara dönük aydınlatmalar ve aplikler salona eşit şekilde dağılım yaparak şık ve huzurlu bir ortama kavuşabilirsiniz.
  Beyaz Yemek Odası Takımları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri