Yandex
Ev Dekorasyonu

Küçük Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

23.11.2016
2.064

Küçük Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı? En Doğru Mobilya Seçimi, En iyi Renk Tercihi ve Aksesuar Seçimleri ile Küçük Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

Küçük Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Küçük salon dekorasyonu nasıl olmalı? Sorusuna en iyi cevap kesinlikle aydınlık olmalıdır. Tabi ki ful açık renkleri tercih edin demiyoruz ama yoğunluk olarak açık renkleri tercih etmeniz küçük olan salonunuzun daha ferah ve geniş görünmesini sağlayacaktır. Salonunuz için mobilya alırken ilk olarak rengine ardından odada duracağı boyutuna bakılmalıdır. Çok büyük oturma grupları salonunuzda hareket alanı bırakmıyorsa maalesef bu koltuklardan vazgeçmeniz şarttır.

Küçük Salonlar İçin Tercih Edilecek Renkler

Küçük salonlarınızda doğal ve pastel açık renkleri tercih edebilirsiniz. Açık renklerin odayı daha büyük göstermesi ve ışığı yansıtarak dağıtması mekanı aydınlık bir görünüme kavuşturur. Krem rengi, bej, kemik rengi, fildişi, beyaz ve açık ahşap renkler en yakışan renklerdir. Hiç koyu renk veya canlı renk kullanmayın demiyoruz. Hangi renk ile salonunuzu bütünlemek istiyorsanız örneğin siyah bu renklerde dekoratif ürünler alabilir, avizelerde kullanabilir veya duvara tablo asarak salonunuzda hareketli bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Küçük Salonlarda Mobilya Tercihi

Salonunuz için köşe koltukları, küçük L koltuklar ya da bir tane ikili iki tane tekli koltuk kullanabilirsiniz. Mobilyalar açık pastel tonlarında tercih edilebilir. İçine renk katmak istiyorsanız aralara renkli kırlentler alarak dizayn yapabilirsiniz. Koltuk takımlarını desenli modellerden beğendiyseniz bir çok fazla deseni bulunuyorsa bu mekanı boğucu hale getirebileceğinden başka modellerde şık bir koltuk takımı bakabilirsiniz.

Az eşya ile salonunuzu dekore etmeniz daha şık görünen bir salon demektir. Örneğin yemek masasını sekiz kişilik değil dört kişilik mobilyalarınız da üçlü koltuklar yerine küçük ikili koltuklar tercih edilebilir. Yemek masanız son yıllarda küçük evler için üretilen açılır fonksiyonlu olanlardan seçilebilir.

Küçük Salon Dekorasyonunda Aksesuar Seçimi

Küçük salonlarda aydınlatma da ne çok küçük ne de çok büyük seçilmemelidir. Küçük olan mekana kasvet verirken büyük modeller emanet gibi duracaktır. Seçeceğiniz aksesuarlar arasında saksı çiçekleri varsa bir tane büyük saksı çiçeği yanında ince uzun dekoratif ürünlerde kullanılabilir.

  Küçük Salon Dekorasyonu Fikirleri

Merak ettiğiniz Küçük salon dekorasyonu nasıl olmalı sorunuzda size biraz olsun yardımcı olabildiysek ne mutlu. Şimdi galerimiz deki örnek resimlere bakarak bu modellerden salonunuz için ilham alabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri