Yandex
Ev Dekorasyonu

Küçük Oturma Odası Dekorasyonu Önerileri

30.11.2016
2.097

Küçük Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı? Küçük Oturma Odalarında Rahat Ve Konforlu Bir Alana Sahip Olmanıza Sağlayan Dekorasyon Önerileri Ve Resimleri.

Küçük Oturma Odası Dekorasyonu Önerileri

Küçük oturma odası dekorasyonunda modern tasarımı yakalamak, iç tıkanıklığı önlemek, rahat ve fonksiyonel özellikleri en iyi şekilde kullanmak gerekir. Özelikle apartman dairelerinde daha çok rastladığımız küçük oturma odaları kendi rahatımızı sağlamak için en iyi şekilde dekore edilmelidir. Küçük oturma odası dekorasyonu yaparken birçok ayrıntıyı hesaplamanız gerekir; mobilyalar, ışık sistemi ve duvar panelleri. Yerleştirdiğiniz nesneler kalabalık bir görünüm sergilemesin diye mobilya almadan önce oda hacmi hesaplanmalı ve odanın boyutuna göre mobilya alınmalıdır.

Küçük Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

  1. Mobilya tercihinde hantal mobilyalar, hacmi büyük olan dolaplar ve büyük masalardan uzak durmak gerekir.Bu yönde odanızın eskizini çıkartarak mobilya alımına yöneldiğinizde daha akılcı sonuçlar alırsınız.
  2. Duvarda kullanılan televizyon ünitesinin bol saklama alanına sahip olması, koltukların baza ve yatak sistemli olması, orta sehpanın açıldığında yemek masasına dönüşmesi küçük oturma odalarının kurtarıcılarıdır.
  3. Küçük oturma odası dekorasyonunda aydınlatma: Odanız çok fazla güneş almıyorsa sadece taşlı bir avize ile sınırlı kalmamanız gerekiyor. Duvarlarda aplikler kullanabilirken yer zeminli aydınlatmalarda otura odanızda çok şık bir hava estirecektir. Küçük odalarda çok fazla ışık sistemi tabiî ki gözü yorabilir fakat bizim istediğimiz bol aydınlatmadan ziyade odada homojen bir ışık dağılımı loş ışıkların duvarların her köşesinden hissedilmesi.
  4. Mobilya, halı ve perde modellerinde çok fazla desen uygulamasından kaçınmalısınız. Duvarda sergileyeceğiniz bir tablo veya koltuk takımındaki minderler yada sadece fon perde de desenlerden faydalanabilirsiniz. Diğer yandan çok fazla desen kullanımı göz yorucu etki yayar ve kalabalık bir görünüm sunarak dar olan alanları daha boğucu hale getirebilir.
  5. Duvarlarda ise tercih edeceğiniz renk aralıkları sınırlı olmakla birlikte tek bir duvarda farklı renk tercihi sınırsızdır. Bej, gri, çağıl, çakıl, beyaz veya krem renkler duvar boyası olarak tercih edilebilir renkler arasında favori sayılırken, sarı, yeşil, lacivert ve kırmızı renkler odayı hareketlendirmek için küçük bir duvarda kullanılabilir.
  Doğtaş Koltuk Takımları

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri