Yandex
Ev Dekorasyonu

Küçük Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

12.12.2016
1.898

Küçük Mutfak Dekorasyonu Fikirleri İle Mutfağınızı Kullanışlı Hale Getirin. En Güzel ve Kullanışlı Küçük Mutfak Dekorasyonları Mutfağınıza Hayat Veriyor.

Küçük Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Mutfaklar bazen istenilen ölçülere sahip olmayabilir böyle durumlarda küçük mutfak dekorasyonu fikirleri imdadınıza yetişir. Kadınların yemek yaparken veya arkadaş sohbetlerinde en fazla kullandıkları alanların mutfaklar olduğunu söylemek hata olmaz. Dar bir alanda yemek hazırlamanın ne kadar zor bir iş olduğunu çok iyi biliyoruz. Küçük mutfak dizayn edilirken; ergonomik ve kullanışlı olmalı olmasının yanı sıra iç açıcı ve güzel görünmelidir.

Küçük Mutfaklar için Dekorasyon Fikirleri

Beyaz renk tercih edin: Mutfağınız küçük alana konumlandırılmışsa, birde üstüne camlarınız küçükse mutfağı renklendireceğim diye canlı renkler veya siyah tonlarından uzak durmalısınız. Beyaz, krem ve damla sakızı gibi renkler kullanın bu sayede mutfağınız daha ferah ve geniş görünür.

Sıkı dolaplar tercih edin: Sıkı ve yoğun kullanılan dolap ve raf sistemleri dar mutfaklarda alandan tasarruf etmenizi bu sayede daha fazla eşyanızı gizlemenize olanak verir.

Daha fazla ışık sağlayın: Küçük mutfakların daha küçük görünmesine neden olan şey yeterince ışıklamaması veya aydınlatılamamasıdır. Mutfaklarınızda sarkıt tek lamba veya avize varsa bunların yerin spot lambalar kullanın. Spot ışıklar kullanamıyorsanız en azından 4-6 veya daha fazla ışıklı avizeler tercih edin.

Katlanır yemek masası: Küçük mutfağınıza yeterli büyüklükte bir masa sıkıştıramadığınız durumlarda duvara monteli katlanır bir masa yaptırabilirsiniz. Bu saye masayı ihtiyaç duyduğunuzda açıp kullanır, ihtiyacınız olmadığında kapatarak alandan tasarruf sağlarsınız.

Köşeleri iyi kullanın: Zaten yeterince dar olan alanda israfa gitmemelisiniz. Dilerseniz tezgahınızı küçük tutarak köşelere yaptırabilir veya bu köşeleri minik L koltuklarla oturma alanı yapabilirsiniz. Bu alanda tezgah istemiyor ve L koltuk yerleştiremiyorsanız, bu köşelerde bağımsız dolaplar kullanabilirsiniz.

Ada tezgahları düşünün: Küçük mutfakların en büyük kurtarıcısı oda tezgah ve dolaplardır. Kare veya kareye yakın küçük alanlarda fazla sıkıntı yapmadan uygulanabilecek ada dolaplar bir çok eşyanızı saklar.

  Modern Mutfak Tasarımları

Aksesuarları doğru seçin: Küçük mutfak dekorasyonu yapıldıktan sonra yapabileceğiniz son şey pratik aksesuarlar kullanmak olacaktır. Duvara, zemin veya dolaplara monte edilebilecek mutfak aksesuarları mutfaktaki malzemelerin daha derli toplu görünmesini sağlar.

Küçük alana sahip mutfaklarınız için bu öneriler dışında tasarım harikası tam 18 küçük mutfak dekorasyonu örneğini sizlerle paylaşıyoruz. Her resmin kendi sayfasında kendisine ait özellikler hakkında bilgi verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri