Ev Dekorasyonu

Küçük Ev Dekorasyonu

20.01.2017
1.629

Küçük ev dekorasyonu nasıl olmalı? Modern küçük ev dekorasyonlarında aydınlatma, yer zemini, perde ve mobilyalar nasıl seçilir?

Küçük Ev Dekorasyonu

Küçük ev dekorasyonlarında evin kalbi oturma odalarıdır. Tüm ailenin birbirleriyle vakit geçirdiği ve bir araya geldiği evinizde, boyutlar iyi bir tasarımda önemli değildir. Küçük ev dekorasyonunda her odanın daha ferah görünmesi için estetik bir şekilde döşenmesi gerekiyor. Özellikle oda tasarımlarında dikkat edilmesi gereken ailenin bir araya toplandığı oturma odaları ve hanımların tüm günlerini geçirdiği mutfak tasarımlarıdır.

Küçük Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

  1. Küçük ev dekorasyonlarında odaların rengini belirlemek çekiciliği üst düzeyde tutar. Odalarınızda gün ışığının ve güneşin ne kadar odanıza dolduğunu hesaplayın. Canlı renklerde tasarlanmış oda dekorları parlak görünebilirken odanın etkisini hafifletici de gösterebilir. Koyu renklerde duvar renkleri seçildiğinde ise karanlık bir görünüm ortaya çıkar. Bu nedenle doğru rengi bulmak nötr renklerden oluşabilirken fildişi, sedef ve pastel tonlarına yönelmek doğru tercihlerdir.
  2. Küçük ev dekorasyonlarını tasarlarken mobilya tercihlerinin tam teşekküllü hesaplanması gerekir. Odalarınızda hasar görmüş ürünlerin hepsini kaldırın ve daha minimalist mobilyalara yönelin. Oda dekorlarına ne çok büyük ne de çok küçük mobilyalar bulundurmayın. Koltuk grupları, köşe takımları veya tekli berjerler odaya girildiği anda odak noktası olacağı için ince elenip sık dokunması gerekir.
  3. Modern küçük ev dekorasyonlarında yer döşemeleri de özenli seçilmelidir. Açık renklerde döşenmesi gereken yer zemini ahşap, laminant veya granit olabilir. Önemli olan dayanıklı malzemelerden tercih edilmesidir.
  4. Küçük ev dekorasyonlarında perde seçimi duvar renkleri ile birleştirilerek tasarlanır. Bu sayede daha geniş ve ferah mekanlar oluşturulabilir. Alternatif olarak pamuk dokulu, ipekli veya saten mobilyalarınız ile perde modellerini bütünleyebilirsiniz.
  5. Küçük ev dekorasyonunda aydınlatmanın yeri ayrıdır. Tüm evin dekorunu ve atmosferini değiştiren aydınlatmalar küçük evlerde koordineli bir şekilde göz yormayacak tarzda dekore edilmelidir. Avizeden hariç, aplikler, ayaklı abajurlar ve mumlar küçük ev dekorasyonları şık gösterebilir.
  6. Küçük evleriniz için dekorasyon yapmadan önce tercih edeceğiniz mobilyaları, perde seçimini, döşemeleri ve aydınlatmaları tekrar gözden geçirmelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri