Yandex
Ev Dekorasyonu

Küçük Ada Mutfak Dekorasyon Fikirleri

29.11.2016
2.160

4 Maddede Sıraladığımız Küçük Ada Mutfak Dekorasyon Fikirleri Sayesinde Minik Mutfakların Kullanışlı Ve Şık Görünmesini Sağlayabilirsiniz.

Küçük Ada Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Küçük ada mutfaklarınızı kullanışlı hale getirerek daha fonksiyonel olmasını ve güzel görünmesini sağlayacak küçük ada mutfak dekorasyonu fikirlerinden faydalanabilirsiniz. Salonla birleşik alanlarda kullanılan mutfaklar küçük olduklarında bazı zorluklar çıkarabiliyor. Modern yaşamda trend bir mutfak görünümü elde etmek için; alanı dar olan mutfaklarınız da bir kaç değişiklikler yaparak kullanışlı olanlar oluşturabileceğiniz 4 maddelik küçük ada mutfak dekorasyon fikirlerinden faydalanabilirsiniz.

Küçük Ada Mutfak Dekorasyon Fikirleri

  1. Öncelikle küçük bir ada mutfağa sahipseniz kullanacağınız renklerin açık renkler olmasına özen gösterin. Ankastreleri beyaz seçerek görünümde koyu renkten uzaklaşmış olursunuz. Dolap kapaklarında beyaz renkten hoşlanmayan için iyi bir alternatif olarak kemik ve parlak gri renkler ideal seçimler olabilir. Diğer yandan perdeleriniz de açık kahve kullanmanız görünüm açısından mekana renk katar.
  2. Küçük ada mutfak dekorasyonunda ada tezgahınızı L şeklinde veya ince uzun çizgilerde yaptırarak alandan tasarruf edebilirsiniz. Çoğu ada tezgahlarının alt bölmelerinde saklama alanları ve çekmeceler bulunur. Küçük ada mutfaklar için bu kaçırılmayacak bir ayrıntıdır. Birçok eşyanızın sığabileceği bu alanlar ne kadar fazla olursa o kadar iyidir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi açık renk yaptıracağınız ada mutfağınızda yüksek sandalyeler kullanmalı yemek alanınızı ada tezgahına almalısınız. Mutfağa renk vermesi amacı ile yemek sandalyelerinizi kan kırmızısı ve sarı renk tercih ederek mekanın daha sıcak bir havaya bürünmesini sağlayabilirsiniz.
  3. Ada tezgahlarında sadece ankastre ocak bulunmaz. Son yıllarda üretilen ada tezgahlarında lavaboda bulunması birçok kullanıcının memnuniyetini kazanmıştır. Ada tezgahı dışında kalan alanda daha çok boşluk kalması küçük olan mutfağınız rahatlatır.
  4. Küçük ada mutfaklarda ışıklandırma son derece önemlidir. Dolap altlarında led ışıklandırma koyabilir, tam davlumbazın yan tarafına tavana sabit avize tercih edebilirsiniz. Işıklandırmalar küçük alanların daha geniş görünmesinde etkilidir. Diğer bir ayrıntıda dolap kapaklarıdır. Dolap kapaklarınızın parlak olması ve cam formunda yaptırılması da küçük olan ada mutfağınızı ışık oyunu sayesinde daha ferah göstermede yardımcı olur.
  En Güzel Modern Mutfak Dekorasyonu

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri