Yandex
Ev Dekorasyonu

Koridor ve Antre Dekorasyonları

01.09.2019
840
Koridor ve Antre Dekorasyonları

Koridor ve antreler çoğu zaman ölü alanlar olarak görülebilir. Ancak doğru dekore edildiği takdirde evinize büyük bir etkisi olacağını gördüğünüz alanlardır. Koridor ve antre dekorasyonları oluştururken evinizde farklı bir hava oluşturabilirsiniz. Koridorlar biraz daha karanlık alanlar olduğu için aydınlatma oldukça önemli. Davetkar ve iç açıcı bir salona sahip olmak istiyorsanız salonunuzu beyaz ışıkla dekore etmelisiniz. Mümkünse hem tavandan hem de duvar aplikeleri ile katmanlı bir aydınlatma sistemi tasarlamalısınız.

Koridor ve Antre Nasıl Dekore Edilmeli?

Koridorda genellikle sadece portmanto bulunur. Yeterli alana sahipseniz biraz daha modern klasik eşyalarla evinizi çok daha güzel dekore edebilirsiniz. Koridor ve antre dekorasyonları oluştururken genellikle fazla eşya kullanımından kaçınılır ancak elinizde yeteri kadar alan varsa çok boş durmaması için bu alanı değerlendirebilirsiniz. Portmantonuzun aynası yoksa büyük aynalı bir dolap ya da sadece duvara ayna monte ederek boşluğu biraz kapatabilirsiniz. Koridorunuz dar uzun bir şekilde devam ediyorsa duvarlarınızı daha hareketli göstermek için tabloları tercih edebilirsiniz.

Koridor boyunca uzanan tablolar biraz fazla gösterebilir ancak asimetrik şekilde asılmış olan birkaç tablo işinizi görecektir. Evinizin genelinde modern klasik bir tasarım kullandıysanız çerçeveleri düz koyu renkli ahşap olarak tercih edebilirsiniz. Modern olarak dekore edilen evlerde koridorda renkli duvarlar kullanmak doğru olabilir. Canlı renklerde yapılmış bir duvar resmini de tercih edebilirsiniz. Modern bir dekorasyon oluşturmak için beyaz ya da gri renkle boyanmış duvar üzerine füme ya da koyu gri tonlarında bir motto yazabilirsiniz. Eviniz bu sayede çok daha karakteristik görünecektir.

Koridor ve Antre Dekorasyon Önerileri

Dekorasyonda doğal bir tarzı tercih edecekseniz açık renkli ahşap mobilyaları tercih edebilirsiniz. Özellikle hasırlarla birlikte dekore edilen açık renkli mobilyalar antrede çok hoş duruyor. Antrede beyaz tonlarını kullandıysanız portmanto olarak açık tonlarda bir renk tercih etmelisiniz. Koridor ve antre dekorasyonları evinizin bütünlüğünü korumak için oldukça önemlidir. Koridorda farklı bir tarz benimsemek istiyorsanız portmanto yerine çekmeceli bir masa tercih edebilirsiniz. Masanın üzerine şık cam bir anahtarlık tercih edebilirsiniz.

  Toz Pembe Ev Dekorasyonu Seçimi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri