Yandex
Ev Dekorasyonu

Kombi Boruları Nasıl Gizlenir?

18.10.2020
14
Kombi Boruları Nasıl Gizlenir?

Kombi boruları nasıl gizlenir? Genelde bir kombi boruları ve diğer tesisat boruları bir de evlerde kullanılan kablolar, görüntü kirliliği yaratması açısından bir problem hâline gelir. Bu kirli görüntülerin ortadan kalkması için de ev sahipleri pratik çözümler ararlar. Bu noktada üretilmiş bazı pratik formüller var tabii… Siz de bu formüllerden aklınıza ve zevkinize en uygun olanı seçip uygulamaya başlayabilirsiniz.

Peki kombi boruları nasıl gizlenir? Kötü görüntüleri saklamak için bu sorunun cevabına ihtiyacımız var. Biz de bu boruları, hem dekorasyona katkı sağlayacak hem de saklamanıza yardımcı olacak fikirler üzerinden ipuçları oluşturduk. Yazımızın devamında işinize yarayacak farklı fikirler bulabilirsiniz.

Kombi Boruları Nasıl Gizlenir – Formülleri Nelerdir?

Kombi boruları nasıl gizlenir – formülleri nelerdir? Öncelikle bu konuda verilen ilk tavsiye, bu boruları gizlememeniz yönündedir. Çünkü son dönemlerde endüstriyel görüntüler çok sevilmeye başlanmış durumdadır. Hatta bu tip boru görüntülerini daha çok pekiştirmek adına boruların tam alt kısmına taş veya tuğlalar da yerleştirebilirsiniz. Kombi borularını gizlemeniz için farklı formüller ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Boruları boyayarak gizleme
  • Ahşapla kapatarak gizleme
  • Üzerine desenler çizerek süsleme
  • Panjurların arkasına saklama
  • Yapay dekorlardan kullanma
  • Bitkilerle kapatarak gizleme

Boruları Boyayarak Gizleme Yöntemi

Boruları boyayarak gizleme yöntemi, kombi borularını gizlemek için kullanılan formüllerden bir tanesidir. Eğer siz de kararlıysanız ve boruların gözükmemesini kafanıza koyduysanız bu pratik çözüm yoluna başvurabilirsiniz. Bunun için tek bir kural var aslında. O da bu kombi borularını duvar ile aynı olan renkte boyamak! Bu şekilde göz, aynı renkte olan bu iki unsuru ayırt etmede zorlanacak ve görüntü kirliliğinin önüne geçilmiş olacaktır.

Ahşapla Kapatarak Gizleme Yöntemi

Ahşapla kapatarak gizleme yöntemi, yine kombi veya doğalgaz borularını kapatma gibi işlemlerde kullanılan formüllerdendir. Eğer aynı renge boyama fikri sizin için yeterli değilse o zaman borularınızın çevresini ahşap ile kapatabilirsiniz. Ahşap bir plak ile boruları gizleyip kapatmanızın ardından borunun belli kısımlarına küçük birkaç raf koyarsanız, aynı zamanda dekoratif eşyalarınız açısından da yer açmış olabilirsiniz. Bunlar sadece örnekler arasından iki yöntemdi; diğer maddeleri de uygulayarak kombi borularınızın verdiği kirli görüntüden kurtulabilir; hatta ortaya dekoratif bir görüntü bile çıkarabilirsiniz.

  Modern Salon Aksesuarları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri