Yandex
Ev Dekorasyonu

Koltuk Takımı Renkleri için Öneriler

23.07.2020
46
Koltuk Takımı Renkleri için Öneriler

Dekorasyon dendiğinde akla ilk olarak renk uyumu gelmektedir. Özellikle yeni bir eve taşınıyorsanız veya da salonunuzun oturma grubunu yenilemek istiyorsanız koltuk takımı renkleri oldukça önem taşımaktadır. Sadece koltuklarla da kalmaz yere serilen halının, mobilyaların, duvar renginin hatta perdelerin bile uyumu daha fazla önemli olur. Yalnız buraya önemli bir not düşeceğiz. İllaki aldığınız koltuk takımının duvar renkleriyle uyumlu olması şart değildir. Çünkü her şey aynı renk olduğu zaman eşyaların bazı özellikleri de kaybolabilir veya da her şeyin tek renk olması insanı bir süre sonra boğabilir. O yüzden sizlere bu konu hakkında birtakım fikirler verecek ve günümüzde en çok trend olan renklerden bahsedeceğiz.

Koltuk Takımı Renkleri Neye Göre Seçmeliyiz?

Düşünün ki çok güzel bir eve taşındınız ve salonunuz oldukça ferah bir yer olarak karşınıza çıkıyor. O an kafanızda dekorasyon yapmaya başlıyorsunuz. Salon denilince de haliyle ilk akla koltuk takımı renkleri nasıl olmalı sorusu geliyor. Bu yazımızın içeriğinde sizlere renk tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken birtakım hususlardan ve hangi rengin hangi renkle uyumlu olabileceğinden bahsedeceğiz. Özellikle günümüz renklerine baktığımızda en çok revaç gören koltuk renklerinin bej, bordo, ekru ve pudra tonlarında olduğunu görmekteyiz. Özellikle salonunuzun veya oturma odanızın daha geniş ve ferah görünmesini istiyorsanız ekru veya pudra tonlarındaki renk seçeneklerinden tercih edebilirsiniz.

Koltuk Takımı ve Renk Uyumu

Ev dekorasyonunda özellikle koltukların şekli şemali yanında renklerinin seçimi de oldukça önemli olmakla birlikte diğer mobilyalar ile de uyumu önemlidir. Koltuk takımı renkleri seçerken özellikle uyumuna dikkat ettiğimiz bir gerçek olduğundan şimdi sizlere günümüzün en güzel ve en şık koltuk renklerini sunacağız. Öncelikli olarak ferah ve hoş bir salon kurmak istiyorsanız pudra tonları ile pembe tonları uyumundan yararlanabilirsiniz. Bordo rengi de eskiden beri koltuk takımlarında çok tercih edildiği için bu renk ile bejin uyumu da harika olacaktır. Mavi renk tutkunu iseniz mavi renkli bir takım ile beyazın uyumuna adeta bayılacaksınız diyebiliriz. Mürdüm ve tarçın renkleri de oldukça fazla tercih edilmektedir.

  Deri Koltuk Modelleri Seçimi
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri