Ev Dekorasyonu

2020 Koltuk Takımı Modelleri

08.01.2020
3.175

2017 yılının en yeni koltuk takımı modellerini farklı markaların çatısı altında incelemeye aldık. Yeni modelleri mutlaka görmelisiniz!

2020 Koltuk Takımı Modelleri

Salonlarınızı dekore ederken en çok özendiğimiz kısım koltuk takımları oluyor. Tabiki de her bir parçanın ayrı bir önemi vardır fakat gerek kapladıkları alan olsun, gerek salonun merkezinde olmaları nedeniyle olsun koltuk takımı seçiminde biraz daha dikkatli olmamız gerekir. Sizlere bir salon dekorasyonunda koltuk takımlarının öneminden bahsetmek ve  2020 Berke Mobilya, İstikbal, Enza Home, Vivense, Bellona ve Mondi gibi kendisini ispatlamış markaların koltuk takımı modellerini tanıtacağız.

Salona Uygun Koltuk Takımı Modelleri

  1. Değişik renklerde, desenlerde ve tarzlarda koltuk takımlarının sunulduğu makalemizde aynı zamanda başarılı bir salon dekorasyonunun püf noktalarını paylaşıyoruz. Salon veya oturma odası dekorasyonunda mobilyalarımızı seçerken bazı hususları dikkate almalıyız.
  2. İlk yapmamız gereken hangi stilde bir ev dekorasyonunu benimsediğimizi belirlemek olacaktır. Klasik, modern, iskandinav, bohem veya rustik bir stili evinize yansıtmak isteyebilirsiniz. İlk önce stile karar vermek önemlidir çünkü buna göre bir koltuk takımı seçimi yapmanız gerekecektir.
  3. İkinci kısım olarak odanızın büyüklüğüne göre tercihlerde bulunmanız olacaktır. Mesela küçük ve dar bir salonda büyük bir koltuk takımını sıkıştırmaya çalışmak gerçekten istemediğiniz görüntüleri ortaya çıkarabilir.
  4. Dar ve küçük bir salonunuz varsa mutlaka açık renklerde  koltuk takımlarına öncelik verin. Böylelikle odanızda daha geniş ve ferah bir görüntüyü elde edebileceksiniz. Yine dar alanlarda oval hatlara sahip mobilyaları tercih etmek daha kolay hareket alanı sağlayacaktır. Yine sadıklı veya yataklı tercihler size daha faazla kullanım alanı için avantaj sağlayacaktır.
  5. Geniş bir oturma odasına sahipseniz koyu renklerde elbette tercih yapabilirsiniz fakat bizim tavsiyemiz yine de açık renklerde tercihlerin daha iyi olacağı yönünde olacaktır. Klasik ve avangard koltuk takımları büyük salonlarda daha hoş duracaktır.

Salona Uygun Koltuk Takımı Modelleri

Aşağıdaki galerimizde farklı markaların birbirinden güzel ve en yeni modellerini sizler için derledik. Mutlaka incelemenizi tavsiye ediyoruz.

  Küçük Salonlar için Dekorasyon Önerileri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri