Ev Dekorasyonu

Klasik Yemek Odası Takımları

29.01.2017
1.666

Klasik yemek odası takımları modası hiç geçmeyen ve her zaman trend olan modern mobilyalardır. En güzel klasik yemek odası takımlarından ilham alabilirsiniz.

Klasik Yemek Odası Takımları

Klasik yemek odası takımları her zaman moda olmak isteyenler ve yemek odalarında klasik etkilerin izlerini taşımak isteyenlerin tercihi. Zarif çizgileri, estetik dokusu ve gösterişli modelleri ile evlerinizi süsleyen klasik yemek odası modelleri geleneksel tarzdan vazgeçemeyenler için. Klasik yemek odası modelleri gösterişli dekorlardan hoşlananlar, evlerinde zengin görünümü sevenler ve masif mobilyadan hoşlananlar keyif alarak kullanabilir.

Klasik Yemek Masası Nasıl Hazırlanır

Klasik yemek odası takımlarında yemek hazırlamak kendinize ve sevdiklerinize verdiğiniz önemi gösterir. Yemeklerinize ayrı bir lezzet katacak olan sofra düzeni nasıl olmalı sırası ile konumuzda.

  1. Sofranızı hazırlamadan önce şık bir örtü sererek işe başlayın. Klasik yemek odası dekorların güpür işlemeli örtü modelleri kullanabilirken şık mobilyalarınızın odak noktası olmasını sağlayacak sade ve şık örtülerden de seçebilirsiniz.
  2. Tabaklarınızı düzenli aralıklarla masaya eşit şekilde yayın. En alta büyük servis tabağı, onun üstünde ana yemek tabağı ve gerekiyorsa çorba kasesi en üst bölmeye yerleştirilmelidir.
  3. Tabak koyduğumuz alanın sol üst köşesine ekmek tabağını yerleştirmek için yer ayırmalıyız.
  4. Servis peçetelerini eğer varsa süslemeler ile süsleyerek yemek tabaklarının sol tarafına konuşlandırın. Peçetenin üzerine de çatalları sıralayabilirsiniz yer varsa yanına da koyabilirsiniz.
  5. Çatal ve kaşık yerleştirirken bir düzen belirlemek istiyorsanız sol alana salata çatalı en dışa yemek çatalı iç tarafa yerleştirilir. Sağ tarafta ise çorba kaşığı ve tabağın çaprazında yağ bıçağı yerleştirilmelidir. Tabağın tam üstünde tatlı kaşığı veya küçük çatal koyulabilir.
  6. Sağ üst köşeye su bardağı koyulmalıdır. Su bardağının sağ tarafında kaşık olan bölüme şarap bardağı veya meyve suyu bardağı koyulmalıdır.
  7. Geri kalan örneğin; tuz, karabiber, pulbiber veya diğer baharat ürünlerini misafirlerinizin ortak uzanabileceği bir alana koyabilir veya iki tarafa da yönlü uygulayarak kolay erişim sağlayabilirsiniz.
  8. Klasik yemek odası takımları lüks ve şaşa barındırdığı için sofra düzenlemede bu yönde ilerlemeli gelişigüzel bir sofra ile misafirler ağırlanmamalıdır.
  Bellona Yemek Odası Takımları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri