Yandex
Ev Dekorasyonu

Klasik Salon Dekorasyonu

28.11.2016
2.291

Klasik Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı? Sade Klasik Salon Dekorasyonunun Yanı Sıra Avangard Ve Modern Klasik Salon Dekorasyonu Modellerimize Göz Atın.

Klasik Salon Dekorasyonu

Salonlarınızda klasik görünümün hakimiyetini seviyorsanız klasik görünümün hakkını en iyi şekilde vermelisiniz. Klasik tarz salon dekorlar yalın olması dışında gösterişi de temsil eder. Klasik salon dekorasyonu bazen modern tarz bazen de avangard tarz ile birleştirilerek kombinlenebilir. Öncelikle sade klasik mi, yoksa modern veya avangard tasarımla birleşik bir salon dekorasyonuna mı? Sahip olmak istediğinize karar vermeniz gerekiyor.

Hiçbir zaman modası geçmeyen ve her dönemde kullanılabilecek mobilyalar, aksesuarlar ve duvar dekorları klasik tarzın birer parçasıdır. Diğer yandan klasik salon modellerinde taşlı avizeler mutlaka kullanılmalı vitrinlere ayrı önem verilmeli ve vitrin rafları çini veya şık vazolarla süslenmelidir.

Klasik Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Yıllar geçse de modası hiç geçmeyen klasik mobilyalarda kalite ilk unsur olmalıdır.

  1. Mobilyalarda dikkat çeken en önemli detay ise ince ayaklardır. Yani lüksen ayak mobilyalar tercih etmeniz gerekir.
  2. Kaliteli mobilyalar hem klasik salon dekorasyonunu bütünler hem de miras olarak bile torununuza kadar kalabilir. Klasik mobilyalar dediğimiz gibi modası geçmeyen tarz olduğu için tüm markalarda rahatlıkla bulunabilir dilenirse özel tasarım olarak da yaptırılabilir.
  3. Geleneksel mi, yoksa avangard veya modern tarz mı istediğinize karar verdikten sonra dekore edeceğiniz salonlarınızda ahşap ayaklar ve aynı zamanda ahşaptan masa, vitrin dekorları mutlaka kullanılmalıdır.
  4. Mobilya seçiminde klasik ve modern yaşamı bir arada sunmak istiyorsanız da eklektik tarzı salonunuzda yansıtmalısınız. Yani geçmişten günümüze olan ürünleri bütünleyerek salonda dekoratif ve şık bir etki oluşturmalısınız.
  5. Mobilyalar da tercih edeceğiniz kumaş rengi, deseni ve kalitesi iyi düşünülerek bütüne bakılarak seçilmelidir. Çiçekli desenler, dantel görünümlü desenler veya naif çizgilerde olan kumaş seçimleri klasik salon dekorasyonu için en uygun kumaş tercihleridir.
  6. Klasik salonlarda her daim sıcak tonlarda renkler tercih edilmeli. Altın tonları, bronz, krem, sarı, turuncu ve bej renkleri klasik dekorasyona en yakışan renklerdendir. Mobilyanıza ve genel dekorunuza göre verdiğimiz renklerin açık tonlarını ya da koyu tonlarına giderek konsepti uyumlu gösterebilirsiniz.
  7. Klasik salon dizaynında aydınlatmalar ve aksesuarlar taşlı ve gösterişli olmalıdır. duvarlarda ayrıca eski ve yeni resimler bir araya getirilerek klasik dekorasyonu en iyi şekilde dizayn edebilirsiniz.
  2020 Salon Dekorasyon Trendleri

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri