Yandex
Ev Dekorasyonu

Klasik Abajur Modelleri

19.11.2016
2.306

Klasik Abajur Modelleri, Yıllar Geçse de Modası Geçmeyen Oda Aydınlatma Aksesurlarıdır. En Güzel Klasik Abajur Resimleri Ve Temizliği Hakkında Bilgiler.

Klasik Abajur Modelleri

Klasik abajur modelleri modası geçmeyen vazgeçilmezler arasındadır. Zarif ve dekoratif amaçlı kullanılan klasik abajur modelleri avangard mobilyalar ile birlikte çok şık duruyor. Klasik abajurların iç ve dış aksamları çabuk kirlendiğinden abajurların temizliği önemlidir bu konuda size bir kaç ip ucu vermek istiyoruz. abajur seçiminde kararsızlık yaşıyorsanız ne alacağınıza karar veremiyorsanız galerimizde yer alan en güzel klasik abajur modellerine bakarak fikir sahibi olabilirsiniz.

Abajur Temizliği Nasıl Yapılır?

  1. Kumaş fırçası – saç kurutma makinesi – mikrofiber bez – süpürge ve köpürmeyen deterjan edinmeniz gerekir.
  2. Lambayı prizden çekin ki herhangi bir sorun oluşmasın.
  3. Kumaş fırçası ile lambanın iç yüzeyindeki tozları içerden dışarıya doğru yumuşak şekilde fırçalayın. Tek yöne doğru fırçalamanız daha sağlıklı olacaktır. Bu işlemi tüm toz abajurdan gidene kadar uygulanmalıdır.
  4. Abajurunuz kumaş değilse fırçalamak yerine elektrik süpürgesinin küçük yeri ile tozları abajurdan alın.
  5. Eğer abajurunuz da taşlar, saçaklar veya sarkıtlar bulunuyorsa elektrikli süpürge yerine fön makinesinin soğuk bölümünü kullanarak tozu üzerinden uzaklaştırın.
  6. Abajurdan tozlar gittikten sonra nemli mikrofiber bez ile deterjan kullanmadan abajurun iç kısımlarını silin. Ardından deterjanlı su ile tekrar üstünden geçin ve kuru bez ile ıslaklık kalmayıncaya kadar kurulayın.
  7. Abajurunuz kumaş ise ıslak bez ile silmekten kaçının. Islaklık abajurun kumaşına zarar verebilir yapıştırma alanlarında esneklik oluşturarak abajurun yapısını bozabilir.
  8. Kumaş abajurunuz destekli bölgesinden çıkıyorsa çıkarın ılık suda elinizle yumuşak hareketlerle temizlik sağlayın. Kuruduktan sonra yerine takabilirsiniz.
  9. Abajur aksamını temizledikten sonra ampulün de tozunu alın ve 1 saat sonra kablosunu fişe takın.
  10. Düzenli aralıklarla abajurunuzda ki tozları alırsanız yoğun deterjanlı abajur temizliğine ihtiyaç duymaz daha kolay temizlik sağlarsınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri