Yandex
Ev Dekorasyonu

Kız Genç Odası Dekorasyonu

16.07.2020
189
Kız Genç Odası Dekorasyonu

Şimdilerde artık herkes modern bir ev dekoru istemekle beraber modern olan bu dekorlar çokça tercih edilmektedir. Genç kız odası  dekorasyonu yapacaksanız öncelikle kızınızın istedikleri doğrultusunda hareket etmenizi öneririz. Odada vakit geçirecek olan kişi o olduğu için her ne yaparsanız veya düşünürseniz ona danışmanız onun da fikirlerini almanız gerekir. Öncelikle bir duvar rengi seçerek işe koyulmanız gerekiyor. Kızınınız istekleri doğrultusunda onun beklentilerini karşılayacak şekilde bir oda yapmanızı planlamanız gerekir.  En önemli ihtiyaçların kesinlikle odada bulunması şarttır. Onun haricinde ilgilendiği bir hobi veya sevdiği herhangi bir şey hakkında tasarım yapılmalıdır. Bir kız odası için mobilya seçimi de oldukça önemlidir.

Kız Genç Odası Dekor Seçimi


Oda içerisinde kızınızın seçtiği renk ve eşyalar bulunmalıdır. Seçtiği renge uygun olarakta bir renk de siz seçerek genç kız odası için tamamlayıcı şekilde dekor edebilirsiniz. Çok cafcaflı ve klasik tarzda olmayan sade mobilyalar seçmelisiniz. Yatak örtüsü, pike, halı ve perdeler son derece modernlikten yana olsun. Bu oda için en uygun aydınlatmayı seçiniz ve sonrasında değişik figürlü avize alıp bu odaya renk katınız. Avize kullanmak istemiyorsanız sarkıt lambalar da kullanabilirsiniz. Bu odaya farklı bir modernlik katar. Yatağın başucuna abajur koyabilirsiniz. Çalışma masası için de masa lambası almanızı tavsiye ederiz.

Kız Genç Odası Dekorasyonu İçin Öneriler Nelerdir?


Şimdi bu yazımızda sizlere genç kız odası için birkaç öneri sunacağız. Konfor açısından rahat ve baktığınız da huzurlu olacağınız bir mekân yaratmalısınız. Ferah ve göze hitap eden bir oda olmalı. Vakit geçiren kişi için son derece kullanışlı olmalı. Eşya için bolca gizli saklama alanları yaratırsanız çok daha rahat edebilirsiniz ve dağınıklık olmaz. Düzen delisi biriyseniz az eşya tercih etmelisiniz.  Bu tip dekorasyonlar yaparken temizlik açısından da düşünmelisiniz. Kızının hobileri ilgilendiği alanlar ile ilgili dikkatli seçimler yapmalısınız. Örneğin resim yapmayı çok seven bir gençse halıları kesinlikle beyaz ve açık tonlarda tercih etmenizi önermeyiz. Bu uyarıları dikkate alarak sizlerde çok konforlu ve rahat bir oda dekor edebilirsiniz.

  Kız Çocuk Odası Dekorasyonu
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri