Yandex
Ev Dekorasyonu

Kız Çocuk Odası Dekorasyonu

03.01.2017
2.529

Kız Çocuk Odaları Ne Renk Olmalı? Çocuğunuzun Yaşam Alanına Renk Katacak, Estetik ve Modern Kız Çocuk Odası Dekorasyonları.

Kız Çocuk Odası Dekorasyonu

Muhteşem kız çocuk odası tasarımları; pembe şeritler, şeker kamışı figürleri ve mor desenlerin yeşil renklerle buluştuğu dekorlardan oluşuyor. Ne bebek ne de genç olmadıkları için hem oyun alanı hem de özel dinlenme alanlarının oluşturulması gereken kız çocuk odalarında, kızlarınızın fikirleri alınarak odalarda dekor yapılması önemlidir. Kız çocuk odası dekorasyonu nasıl olmalı? Kızınızın odası için seçebileceğiniz renkler ve en güzel kız çocuk odaları.

Kız Çocuk Odası Nasıl Olmalı?

 1. Kız çocuklarıerkek çocuklarına oranla daha çok süse düşkündür ve bu yönde odaları döşenmelidir. Hem lüks etkilere sahip olması gerekir hem de fonksiyonel açılara sahip olması gerekmektedir.
 2. Kızınızın odasındaki renklere siz karar vermeyin. Boya seçimini kesinlikle kızınıza bırakın. Çocuğunuzun zevki eğer mavi ise kız çocuk odaları da mavi renklerde tasarlanmalıdır.
 3. Kızınız pembe renk bir mobilya seçtiyse duvarlarda komple pembe renk boyamak boğucu bir etki bırakacaktır. Bu nedenle pembe döşenen kız çocuk odalarında yeşil, sarı, lila ve turuncu renkleri mutlaka koordineli bir şekilde kullanın.
 4. Prenses kızlarınıza tercih edeceğiniz mobilyalarda kızınızın zevklerine hitap etmelidir. Desenli yatak başları, işlemeli şifonyerler, yatak üstlerinde bulunan cibinlikler de kız odalarında lüks etki oluşturacak dekorasyonlardır.
 5. Kızınızın arkadaşları ile vakit geçireceği özel bir alanlar, imkanlar dahilinde yapılmalıdır. Küçük bir oturma alanı ayrılarak kızınızın arkadaşları geldiğinde sohbet edecekleri alan kızınızın odasını sevmesi için ekstra sebeplerden.
 6. Aynalı takı dolaplarından kız odaları için mutlaka alınmalıdır. Büyüdükçe takılarının artacağını düşünürsek boy aynalı takı dolabı çok şık bir etki bırakır.
 7. Kız çocuk odalarında bulunan çalışma masaları renkli bloknotlar, mantar panolar ve taşlı masa lambaları ile dekore edilmelidir. Çocuğunuzun odasında istediği objeler olması hem verimli ders çalışması destekler hem de odasında keyifli ders çalışması için ortam hazırlanır.
  Genç Odası Dekarasyon Süsleri Nelerdir?

Kız Çocuk Odaları Ne Renk Olmalı?

 1. Pembe ve mor renklerin sabit olduğu kız çocuk odalarında farklı renklerde kullanılarak çağdaş bir oda dekoruna imza atılabilir.
 2. Pembe ve yeşil: Pembe renkle birleştirilen çocuk odaları iç açıcı ve huzurlu bir ortam oluşturur. Pembe renklere sahip mobilyalar bulunuyorsa tekstil ürünlerinde yeşil kullanabilir perde ve halı modellerini yeşil renklerde seçebilirsiniz.
 3. Leylak ve mor: Mor renk tek başına kasvetli bir hava oluşturabilir. Bu açıdan leylak ve lila renkleri ile bütünlenen odalarda konsept daha iç açıcı görünüme kavuşur. Mor rengin en yakıştığı renk beyaz olduğu için mobilyaları mordan oluşan değil de, beyazla karıştırılmış mobilya modellerinden seçilmelidir.
 4. Kırmızı ve beyaz: Beyaz renklerde döşediğiniz çocuk odaları çiğ bir görünüm sergileyeceğinden aralara eşit bir şekilde renk serpmek dekorun canlanmasını ve atmosferin enerjisini artmasını sağlar. Bu nedenle beyaz mobilyalara sahip çocuk odalarında kırmızı renklerde yatak örtüleri ve perde modelleri tercih edilerek konseptte bütünlük sağlanabilir.
 5. Krem renk her zaman favori renklerden biridir. Nötr olarak bilinen krem, gir ve fildişi gibi renkler her renk tekstil ürünleri ve mobilyalar ile uyum sağlayacağından çocuk odalarında duvarlarda krem renk tercih edilebilir. Tek bir duvara yapacağınız farklı renkteki duvar kağıdı çocuk odalarında mükemmel bir görünüme çevirir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri