Yandex
Ev Dekorasyonu

Kilim Modelleri

31.01.2017
2.132

Kilim modelleri dekorasyonda nasıl kullanılır? Modern ve el dokuma kilim modelleri seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Kilim Modelleri

Kültürümüzde yaygın olarak kullanılan kilim modelleri otantik bir hava yayarken geleneksel dokuyu da mekana yayar. Antre, hol, misafir odaları ve evin birçok odasında kullanılabilen kilim modelleri dekora göre seçilmeli ve sizi yansıtmalıdır. Özellikle yaz aylarında tercih ettiğimiz dokuma kilim modelleri doğu kültüründe yaz – kış kullanılır ve aksesuar olarak duvarları süslemede tercih edilir.

Kilim Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Eviniz için el dokuması kilim modeli seçerken mutlaka dokunmalısınız. Dokunularak kalitesi anlaşılan kilim modellerinde incelik kalitede ilk kuraldır.
  2. Dokunduğunuzda elinize gelen his ince olduğu kadar sık dokunmuş olmalıdır. Dokunduğunuz zaman tok ve ince bir kilim modeli ise kaliteli işlenmiş demektir.
  3. El dokuma kilim modellerinde olmazsa olmaz olan saçaklar özenli, nizamlı durmalıdır. Düzgün saçakları bulunan kilim en az incelik ve sık dokuma kadar önemlidir. Çünkü kilimin kaliteli işlendiğinin simgesidir.
  4. Parlak etkiye sahip kilim modelleri kilimde kaliteli boya kullanıldığının göstergesidir. Ön yüzeyine bakıldığında parlak bir etki varsa kaliteli bir kilim standartlarını taşır.

Kilim Modelleri Nasıl Kullanılmalı

  1. Kilim aldığınızda önceliğiniz kesinlikle alt tabanında kaydırmaz etkiye sahip objeler kullanmaktır. Çok ince yapıda işlenen kilimler kaydırma etkisi fazla olduğu için kazalara neden olabilir.
  2. Bütçenize göre kilim modeli seçmek kaliteyi de ister istemez değişecektir. Fakat kilim modellerini ne için seçtiğinizin de bu durumda önemli bir rolü vardır. Örneğin duvarda sergileyecekseniz kaliteli bir kilim kullanmalı, sadece yaz aylarında kullanılacaksa orta derece bir kilim modeli sürekli kullanılacaksa da iyi bir kilim tercih edilmelidir.
  3. Ev dekorasyonunda etkileyici bir aksesuar olarak kullanılan kilim modeli hem mobilyalarınızla hem de objelerinizle uyumlu modellerden tercih edilmelidir.
  4. Alacağınız kilim modeli sadece çok hoşunuza gittiği ve modeli güzel olduğu için alınmamalı. Kullandığınız odada nasıl duracak ve dekorasyonu ne kadar etkileyecek iyice düşünülerek alınmalıdır.
  5. El dokuması kilim modelleri duvar dekorasyonunda da çok şık duracak etkiye sahiptir. Üzerindeki oryantal desenler, geleneksel işlemeler ve estetik duruş klasik mobilyalarla ve otantik tarzla eş değer olarak dekorasyonlarda harika duracaktır.
  Balkona Uygun Halı ve Kilim Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri