Ev Dekorasyonu

Kalorifer Peteği Kaplaması

05.07.2020
43
Kalorifer Peteği Kaplaması

Günümüzde ev, ofis ve birçok mekânda doğalgaz ile ısınmamızı sağlayan bu kalorifer petekleri ne kadar yarar sağlasa da özellikle eski tarzda olanları bizlere bazen kötü görünüm verebiliyor. Diğer ismi radyatör olan bu ürün soba gibi dezavantaj sağlamayıp sizlere daha kullanıma uygun elverişli alan sağlamaktadır. İstediğiniz tarza uygun yaptırabileceğiniz bu petekler bazı evlerde hiç dikkat çekmezken bazı evlerde ise çok göze batmıştır. Bunu engellemek amacıyla kalorifer peteği kaplaması yapılmıştır. Özellikle modern tarzdaki evlerde bu yöntem çok kullanır. Radyatörü gizleyerek hem ısı dağılımı yapılır hem de çok güzel bir görünüm elde edilir. Tamamen sizin tercihiniz olan bu tasarım sizin tercihinizdir. İyi bir ustayla yapılamayacak hiçbir şey yoktur.Size ve evinize oldukça güzel görünüm veren bu yöntem çokça tercih edilmektedir. Böylelikle sadece evimizi ısıtmakla kalmaz çok modern bir hava oluşturur.

 Petek Kaplaması Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?


Kalorifer peteği kaplaması
yapılırken fiyatlar değişiklik göstermektedir. Alan ölçüleri ve malzemenin yapısı oldukça önemlidir. Dikkat edilmesi gereken alan genişliğini kısıtlamamak, ortama uygun bir biçimde tasarım yapmaktır. Ortama ısı vermesi engellenmeyecek şekilde yapılmalıdır. Radyatörlerin göze çarpmasını engellemek için bu tarz kaplamalara ihtiyaç duyulmaktadır. Eğer kaplama için yeterli bütçeniz yoksa aşağıdaki yazımızda sizler için birkaç çözüm yolu derledik.

Kalorifer Peteği Kaplaması İçin Farklı Çözümler

kalorifer peteği kaplaması

kalorifer peteği kaplaması


Kalorifer peteği kaplaması
için farklı çözümler vardır bunlar;  Görünümü iyi olmayan petekleri renkli boyalarla boyayarak üstüne çeşitli desenler çizmek. Göze oldukça hitap eder ve sizi rahatsız etmez. Birde resme biraz ilginiz varsa bunu kendiniz de yapabilirsiniz.Bütçe açısından da sizi zora sokmayan bu yöntem çok basit bir yöntemdir. Radyatörü ahşap dolapla saklamak bu da çok güzel bir çözümdür aynı zamanda güzel görünüm verecektir. Dolabı kendiniz bile alıp yapabilirsiniz. Alçı panelle yapılan dekorasyonla bütünleştirilen ve kapatılan peteklerde çokça tercih edilmektedir. Metal dolap seçenekleri de büyük bir çözüm yoludur. Klasikle metalin birleşiminden hoşlananlar için oldukça kolay bir çözümdür. Radyatörler için duvarda nişler oluşturmakta bu çözümlerden biridir. Ev, ofis dekorasyonu peteğe göre yaptırabilirsiniz. Böylelikle hem evinizde düzenli bir ortam oluşacak hem de çok güzel görünüm verecektir.

  2020 Vintage Ev Dekorasyonu
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri