Yandex
Ev Dekorasyonu

Kablo Saklama Çözümleri ve Yöntemleri

07.09.2020
19
Kablo Saklama Çözümleri ve Yöntemleri

Kablo saklama çözümleri ve yöntemleri arasında pek çok farklı yöntemden bahsedilebilir. Özellikle de evlerde televizyon kablolarını gizli tutmak bir sorun hâline gelebiliyor. Dolayısıyla bu noktada en büyük ihtiyaç, genelde televizyon ya da bilgisayar gibi cihazların bağlı olduğu kabloların ortadan kaldırılabilmesidir. Bu konuda sunulan kablo gizleme formülleri ile ilgili detayları bilmeniz fayda sağlayacak ve ortalıkta çirkin görüntüye sebep olan bu kablolardan kurtulmanızı sağlayacaktır. Daha doğrusu; ortamda oluşan görüntü kirliliğini yok etmenize imkân verecektir.

Eviniz içerisinde kullanmakta olduğunuz eşyalara bağlı olan kabloları kamufle edip saklayabilmenizin yöntemleri vardır. Bu kablo saklama çözümleri, hayatımızın vazgeçilmezi olan enerjinin ileticisi görevi gören kabloların ortadaki kalabalığını yok etmeye yarar. Çünkü ne yaparsak yapalım elektrik ve dolayısıyla elektronik eşyalar, bugün hepimizin hayatının vazgeçilmez birer parçasıdır. Pek çoğu da bu aletlerin, hayatımızı kolaylaştırmak için kullandığımız aletler olarak evlerimizde yer tutar. Bu elektronik cihazlara olan ihtiyaçlarımızın artması sonucunda da evde pek çok elektronik eşya ve bunlara bağlı olarak da pek çok kablo bulunur. Kablolar ise evde oldukça kötü bir görünüm yaratır. Bu kabloları düzene sokmak ya da tamamen saklı tutmak için hediye kutularının bile kullanıldığı fikirler vardır. Ayrıca tv ünitelerinin arka kısmında bulunan tahta alanlara da bu kabloları sabitleme fikri, tercih edilebilir kablo saklama çözümleri içerisindedir.

Kablo Saklama Çözümleri ve Yöntemleri Nelerdir?

Kablo saklama çözümleri ve yöntemleri nelerdir? Ofislerde veya evlerde kullanılan pek çok elektronik eşya bulunuyor. Bu da kablo çokluğuna neden oluyor ve çok kirli bir görüntü meydana geliyor. Bu kirlilikten kurtulmak amacıyla farklı gizleme formülleri uygulanabilmekte… Siz de bu yöntemleri inceleyip sizin için ve mekanınız için en uygun olanı uygulayabilir ve kaotik görüntüden pratik şekilde kurtulabilirsiniz.

Kablo saklama yöntemleri arasında kablo örtücü olan bazı materyaller vardır. Bu materyaller, pek çok alışveriş mağazası içerisinde ekonomik fiyatlarda kolayca bulabileceğiniz ürünlerdir. Ayrıca kabloları içerisine alan bu kutucuk şeklindeki ürünler, aynı zamanda dekoratif açıdan da uyumlu olarak tasarlanmış şık ürünlerdir. Yerden uzanan kablolar için duvara kablolarını aralıklı tutmaçlarla da monte edebilir ve yerdeki karışık ve kirli görüntünün ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede odanızdaki dekorasyonun şıklığı, yerden uzanan kablo görünümü ile bozulmamış olur. Dekorasyonunuzun şıklığını ve ferahlığını istediğiniz gibi yansıtabilmiş olursunuz.

  Oyuncu Koltuğu Önerileri

Yerdeki Kabloları Gizleme Yöntemleri

Yerdeki kabloları gizleme yöntemleri, odalarımızın ve daha çok da çalışma odaları, salonlar gibi evdeki kullanım alanlarımızın içerisinde sıklıkla biriken kabloların saklanabilmesi için bir ihtiyaçtır. Bu kabloların odanızın yerinde yarattığı kötü ve çirkin manzarayı ortadan kaldırabilmek için bazen form değiştirmek de gerekebilir. Bu noktada form değiştirerek görüntü kirliliği gittiği gibi yerini şık olan bir objeye bırakması sağlanabilir. Farklı teknikler kullanılarak ışığa giden kablolar tamamıyla da gizli tutulabilir. Kablolar, kablonun çıktığı cihazın alt kısmına girdirilebilir ve dekoratif bir materyal ile göze batmayacak bir noktada saklanabilir. Bunun için özel tasarlanmış ürünler olduğu gibi haricinde sizin de hediye kutularını kullanarak oluşturabileceğinizi söyleyebiliriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri