Ev Dekorasyonu

İki Renkli Mutfak Dolapları

21.01.2017
4.154

İki Renkli Mutfak Dolapları; Beyaz İle Kombine Kullanılan Pembe, Antrasit, Gri, Siyah, Kahve Gibi En Çok Tercih Edilen Mutfak Dolabı Renkleri.

İki Renkli Mutfak Dolapları

İki renkli mutfak dolapları, son yıllarda en çok tercih edilen modellerin arasında yerini aldı. Koyu ve açık renk zıt kontrastlar, iki açık renk veya iki koyu renk olarak toplamda 3 çeşit ve yüzlerce farklı renk kombinasyonuna sahip olan iki renkli mutfak dolabı modelleri ile mutfağınıza şekil verebilirsiniz. En çok tercih edilen mutfak dolabı renklerinin başında, gri beyaz mutfak dolabı modelleri, mürdüm beyaz mutfak dolapları, pembe beyaz, mürdüm beyaz ve krem kahve mutfak dolapları gelmekte.

En Çok Tercih Edilen Mutfak Dolabı Renkleri

Temkinli yaklaşım tercih edilse de mürdüm beyaz mutfak dolabı renkleri rezidans binalarda mimarlar tarafından tercihlerin ilk sırasında. Mürdüm beyaz rengi ile uyum sağlayabilecek açık renkler kullanabilir mutfağınızı lüks ve bir o kadar samimi bir ortama dönüşterebilirsiniz.

Gri beyaz mutfak dolabı modelleri ile bütünleşecek renkler arasında en çok tercih edilenler sarı, krem, bordo ve açık mavidir. Şık ve zarif görünsün diyorsanız parlak beyazı, asil bir mutfak istiyorsanız açık gri renk ağırlığını, mutfağa daha sıcak bir hava katmak istiyorsanız gri ve beyazın yanı sıra sarı rengi de dolaplarınızda tercih edebilirsiniz.

Son yıllarda ahşabın dokusu ile de çok fazla bütünleşen krem mutfak dolapları, dağ evlerinin otantikliğini en iyi şekilde yansıtıyor. Krem kahve mutfak dolapları parlak lake boya ile kaplanırsa estetik ve sıcak bir atmosfer oluşturur.

Pembe beyaz mutfak dolapları sıcak ve samimi bir ortam vadeder. Pembenin insanı rahatlatan etkisi ve pudra pembesi, gül pembesi, çay gülü, İran pembesi, lavanta, ultra pembe gibi soft pembe tonları daha açık bir atmosfer oluşturur. Fransız pembesi, koyu pembe, galibarda, kiraz rengi pembe ise yoğun ve dikkat çekici mutfaklara sahip olmanızı sağlar. Bu renklerde  bir mutfağa sahipseniz halınızın açık tonlarda olmasına dikkat edin.

Siyah beyaz mutfak dolapları, en zıt kontrastı oluşturan modellerin başında yer alır. Mutfağın büyüklüğüne göre siyah yoğunluğu arttırılabilir, fakat küçük alanlarda mümkün olduğunca beyaza ağırlık verilmesi gerekmektedir.

Koyu renk olması dolayısı ile birçok insanın beğendiği fakat yaptırmaya çekindiği antrasit beyaz mutfak dolabı renkleri evin daha lüks görünmesini sağlıyor. Akriliki laminant ve lake ürünlerde tercih edilen antrasit rengi mutfaklar bulunduğu ortamı güzelleştirirken ciddi bir hava da katıyor. Antrasit çok asil bir renk olsa da mutfağın tamamında kullanıldığında kasvetli bir hava verebilir. Bu açıdan kullanacağınız zıt açık renkler mutfağın havasını değiştirecek ve daha iç açıcı ferah bir ortam sunacaktır.

Mutfak Dolabı Renkleri İle Uyum Yakalama

  1. İki renkli mutfak dolabı kullanılan alanlarda şık ve lüks görünümü arttırmak için; dekoratif kulplar kullanabilirsiniz.
  2. Diğer yandan kan kırmızısı tercih edilmiş bir avize de iki renkten biri beyaz olan mutfaklarda çok hoş görünür.
  3. Ada tezgahınız mutfağınızda bulunuyorsa ya da yemek masası koyacak alanınız mevcutsa sandalyelerinizi farklı renkte almaya özen gösterin.
  4. Önemli bir ayrıntıda iki renkli mutfak dolabı düşünen bayanların, mutfaklarının bol ışık alıyor olması gerekir, aksi yönde tavanda bol spot ve led aydınlatmalar kullanılmalıdır.

Hala çift renkli mutfak dolabı modellerini istiyor fakat karar veremiyorsanız; yeni mutfak dolabı modellerinin yer aldığı galerimiz size fikir verecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri