Ev Dekorasyonu

İkea Çocuk Sandalye Masa Modelleri

03.03.2020
128
İkea Çocuk Sandalye Masa Modelleri

Evimize mutluluk, huzur, enerji ve neşe veren her zaman çocuklarımızdır. Onlar olunca hayat daha farklı bir anlam kazanır aileler için. Çocuklar içinse oyuncakları olduğu zaman her şey daha güzeldir. Ailelerini bile unutabilecek kadar. Her aile için çocuklarına alınan oyuncaklar, giysiler ya da eşyalar çok büyük önem taşır. Alerjik bir durum oluşturmaması için nelerden üretildiğine, kullanışlı olup olmadığına ya da çocuğuna zarar verecek keskin hatları var mı yok mu diye birçok kez kontrol edilir. Çocuklar yavaş yavaş büyüme çağına geldikleri için hep kendilerine daha farklı şeyler alınmasını talep ederler. Oyuncaklar yerini bir süre sonra sandalye ve masaya bırakabilir. Aslında çocuğunuza uygun sandalye ve masalar sizin için de çok kullanışlı olacaktır. Büyük yemek masalarında oturup oyun oynarken kendilerine zarar verme olasılıkları daha yüksektir. Bu yüzden çocuklara en uygun olan İkea çocuk sandalye masa modellerinden bahsedeceğiz bugün.

Her çocuk kendine ait oyuncakları, eşyaları olsun ister. Bir zaman sonra bu durum masa ve sandalye içinde geçerli olmaya başlar. Arkadaşları geldiğinde o masa da yemek yiyebileceği, oturup oyun oynayabileceği gibi. Hem ürün içeriğinden dolayı kendisine zarar vermez hem de minik boyuna rahatça erişebilen bir masa sandalyesi olmuş olur. Ayrıca bu tür eşyalar çocukların hem fiziksel hem de mental açıdan gelişmesini sağlar. Oturmayı kalkmayı, masa da yemek yemeyi daha kolay öğrenirler. Bu yüzden ailelere büyük bir sorumluluk düşüyor. Hangi ürünün çocuğunuz için daha iyi olduğunu araştırmak gibi. Biz size bu konu da küçük bir tüyo verelim. İkea çocuk sandalye masa modelleri ilk bakmanız gereken yer diyebiliriz.

İkea Çocuk Sandalye Masa Modeller Hakkında Öneriler

Çocuklar için en önemli olan şeyler kullandığı oyuncakların ve sandalye masa gibi ürünler sağlıklarına zarar vermeyecek şekilde olmasıdır. Masaların sivri uçlu olmaması, sandalyelerin çok ağır olmaması gibi şeylere özen göstermek gerekiyor. Ayrıca çocuklar belli bir yaşa kadar birçok şeyi merak ederek büyüyorlar. Bu yüzden dikkatleri çok çabuk dağılabiliyor. İkea çocuk sandalye masa seçimlerinde renklerin bol bol kullanıldığına dikkat etmelisiniz. Sandalyeler yeşilli mavili renklere bürünmüş olabilir. Ya da bu söylediklerimiz masada da olabilir. Ayrıca masa da ilk bakacağınız şeylerden biri de çocuğunuzun kaldırabileceği ağırlıkta olmaması ve köşe kısımlarının sivri olmaması. Ağırlık konusu sandalyelerde biraz daha farklı ne çocuğunuzun kaldırabileceği kadar hafif ne de çok ağır olmalı. Bu dengeyi iyi korumalısınız.

İkea çocuk sandalye masa modellerinde seçebileceğiniz çok seçenek mevcut. Bazı ürünler plastik bazı ürünler tahta bazıları ise suntadan yapılabiliyor. Çocuklarınız için en iyisi tahta ya da plastik olan ürünler olacaktır. Tahta ürünlerde şöyle bir sıkıntı yaşayabilirsiniz. Köşe kısımlarının sivri olmaması çocuğunuz için daha iyi olacaktır. Eğer yaptırabilme şansınız varsa köşe kısımları biraz daha oval şekilde kestirebilirsiniz. Sandalye konusuna gelirsek eğer çocuğunuzun hem güvenli hem de rahat oturabilmesi için en uygun olan sandalyeyi seçmeniz gerekir. Tahta sandalyeler rahatlık açısından çocuğunuza pek uygun olmayabilir. Ancak plastik sandalyeler daha rahat bir kullanıma sahip olacaktır. Plastik derken naylon balkon sandalyelerinden bahsetmiyoruz. Daha kaliteli ürünlerden elde edilmiş kalın plastik sandalyelerden bahsediyoruz.

  Bebek Odası Dolap Modelleri 2020

İkea Çocuk Sandalye Masa Modellerinin Fiyatları

Çocuklarımız için her zaman en iyi şeyleri almaya özen gösteririz. Alerjik reaksiyonlar oluşturmaması için antialerjik ve antibakteriyel ürünler seçeriz. Bu durum her şey için geçerli olabilir. Giysiler, oyuncaklar, oturdukları masa sandalyeler gibi birçok ürün sayılabilir. Belirli yaşlarda da alerjik reaksiyonlar çocuklarda çok fazla görüldüğü için ürünlerin içeriğine iyi bakmak gerekiyor. Zehirsiz boyaların kullanıldığı ve uzun süreli giden İkea çocuk sandalye masa modelleri tercih edilmeli. Aynı zamanda çocuklarınıza alacağınız sandalye ve masaları uzun süreli kullanma şansınız da var. İlkokul çağına gelene kadar gönül rahatlığı ile bu ürünleri çocuklarınız için kullanabilirsiniz. Bu ürünlerin içeriğinden bahsettik. Ancak gelelim esas konuya. Fiyatları nasıl bu İkea çocuk masa sandalye modellerinin. Hemen sizler için onlara bir göz atalım.

İkea çocuk sandalye masa modellerinde fiyatlar sıklıkla değişebiliyor. Ürünün içeriğinde kullanılan malzemeye göre fiyat ya da normal ya da normalin biraz daha üstünde oluyor. Öncelikle tahta masa ve sandalyelerden başlayalım. Sunta değil de ahşaptan ya da iyi bir malzemeye sahip tahtadan edilmiş sandalye ve masaların fiyatı genellikle 300 tl den başlayarak sandalye sayısına göre 400-500 tl civarına çıkıyor. Plastik renkli masa ve sandalyeler de ise tahta da olduğu gibi diyebiliriz. Tek masa ve sandalye fiyatı 190 tl civarı iken 2li sandalye ve masa fiyatı da 250 tl civarında diyebiliriz. Hem çocuğunuz için güvenilir hem de rahatça kullanabileceği bir ürün. Fiyat konusunda da ikea çocuk sandalye ve masa modelleri çok pahalı değil diyebiliriz. Kaliteli ürünleri bu fiyata bulmanız neredeyse imkansız. Fiyatlardan da bahsettiğimize göre isterseniz aklınızda fikir oluşması açısından paylaşacağımız görsellere bir göz atın deriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri