Yandex
Ev Dekorasyonu

İdeal Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

07.10.2020
33
İdeal Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

İdeal salon dekorasyonu nasıl olmalıdır? Evinizin belki de en göz önünde bulunan ve tabii en sık kullanılan yaşam alanı salonlarınızdır. Bu yüzden salonlarınızın aslında evin diğer alanlarına göre daha şık ve daha toplu-düzenli görünmesine özen göstermelisiniz.

Peki ideal salon dekorasyonu nasıl olmaldır? İşte bu noktada evinizin en önemli yaşam alanlarının başında gelen salonlarınız için farklı tasarım ve dekorasyon fikirlerini inceledik. Bu fikirleri uyguladığınızda salonlarınızın eskisine göre daha gösterişli daha düzenli ve aynı zamanda daha kullanışlı olmasını sağlayabileceksiniz. Sonrasında evinize gelecek misafirleri ağırlamak da daha büyük bir keyif hâline gelebilir. Ayrıca salonlarınız için bir oda takımı seçmeden ve almadan öncesinde salonunuzun büyüklük ölçülerini net olarak hesaplayıp ona uygun bir tercihte bulunmanız, dekorasyonda birinci kuraldır!

İdeal Salonlar İçin Duvar Kâğıtları Kullanın!

İdeal salonlar için duvar kâğıtları kullanın! Son dönemlerde ideal ve modern salon tasarımlarında farklı tip duvar kâğıtları ile odalara renk katıldığı görülmektedir. Duvar kâğıdı desen ve rengini, isterseniz iki zıt seçenek olarak belirleyebilir ve zıtlığın uyumunu yakalayarak kontrast oluşturabilirsiniz. Bu sayede sanki salonunuzdaki eşyalar yenilenmiş gibi bir canlılık ve tazelik yakalayabileceksiniz. Ayrıca hiç risk almam diyenler için ve sadelikten hoşlananlar için ise salon takımlarının stil ve renklerine uyumlu duvar kâğıtları ile duvarlarını kaplayabileceklerini söyleyebiliriz.

İdeal Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır – Zıt Objeler Nasıl Kullanılır?

İdeal salon dekorasyonu nasıl olmalıdır – zıt objeler nasıl kullanılır? İdeal olan modern salon tasarım fikirlerinde genellikle birbirine zıt olan objelerin kullanıldığını görmekteyiz. Buna göre büyüklük-küçüklük, siyah-beyaz gibi zıt renklilik vb. açılardan birbirine zıt olan objeleri salonlarda sergileyebilirsiniz. Hatta bunun için salonunuzda belli köşe ya da köşeler oluşturabilirsiniz. Böylece aksesuarlarınızın göz alıcılığı da vurgulanmış olur. Bu aksesuarlar ebat olarak küçük olsa da salona katacağı hareketlilik bakımından etkisi büyük dekorasyon ürünlerindendir.

  Bohem Ev Dekorasyonu

İdeal Salonlar İçin Renklerin Etkilerinden Faydalanın!

İdeal salonlar için renklerin etkilerinden faydalanın! Aslında renkler konusunda dekorasyon alanında da araştırma yapabilirsiniz ya da psikoloji alanı da size yanıt verebilir bu konuda… Aslında çok farklı alanlar olmakla beraber iki alan da aynı cevapları verecektir. Psikoloji derslerinde gördüğünüz ya da kulağınıza çalınan bilgilerden hatırlayın: Her rengin insan psikolojisi üzerinde bir etkisi var ve her rengin doğru kullanımı farklı yerlerde oluyor. Dolayısıyla dekorasyon alanına baktığımızda da ideal bir salon tasarlayabilmek için renklerin etkilerinden doğru bir şekilde faydalanmalısınız.

Vazgeçilmez kurallardan biri olarak kırmızı renkten ya da en azından bu rengin baskın olmasından uzak durmaktır! Uzun zaman vakit geçireceğiniz bir salonda kırmızı rengini eğer baskın şekilde kullanmışsanız enerjiniz düşecek ve hatta stresli olacaksınızdır. Ama aksine sohbet dolu salonlar yaratmak istiyorsanız o zaman en ideal renk, mavi! Bu renk en çok da mutfaklar için tavsiye edilse de araştırmalara göre sohbeti artırıcı özelliği olan mavi rengini salonlarda kullanmak da artık çok moda!..

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri