Yandex
Ev Dekorasyonu

Hardal Rengi Ev Dekorasyonları

15.10.2020
13
Hardal Rengi Ev Dekorasyonları

Hardal rengi ev dekorasyonları, modern tarz evlerde kullanılan bir dekorasyon stili olmaya başlamıştır. Tabii moda olan renkler ve dekor stilleri biliyorsunuz ki; sürekli olarak değişmektedir. Son dönemlerin kullanılan dekorasyon renklerinden biri de hardal rengi olarak çıkıyor karşımıza…

Hardal rengi ev dekorasyonları, çok cesur bir renk olarak bilinmese de oldukça şık bir stili yaratmanıza yardımcı oluyor. Hardal sarısı olarak geçen bu rengi, uyumlu olan renklerle kombin yapıp dekor stilinize yansıttığınızda ortaya çok yaratıcı ve farklı bir görüntü çıkıyor. Evinizde çok da sık rastlanmayan bu rengi, doğru renklerle kombinleyip farklı bir dekorasyon oluşturmayı düşünebilirsiniz.

Hardal Rengi ve Uyumlu Olduğu Renkler

Hardal rengi ve uyumlu olduğu renkler bir araya geldiğinde dikkat çekici ve sıradışı bir stil yaratabiliyorsunuz. Her renk ve tonunda olduğu gibi bu hardal renginin de değişik tonları bulunmaktadır. Eğer sıcak hardal sarısı kullanıyorsanız o zaman bu rengin çikolata kahve rengi ile mükemmel bir uyum yakalayacağını söyleyebiliriz. Bu iki rengi cesurca korkmadan kullanabilirsiniz.

Ayrıca gri ile siyah gibi bazı koyu etkilerdeki renklerde veya yeşil, kırmızı, mor ile mavi gibi canlı durumdaki renklerle de uyumlu bir kombin yapmanız mümkündür. Bu biraz da sizin yaratıcılığınıza ve isteğinize bağlıdır. Ancak canlı olan renkler ile hardal rengini kombinleyeceğinizde seçtiğiniz her iki rengin de dozunu çok iyi bir şekilde ayarlamanız gerekiyor.

Hardal Rengi Ev Dekorasyonları Olumlu Etkileri

Hardal rengi ev dekorasyonları olumlu etkileri nelerdir? Renklerin, bildiğiniz gibi insan psikolojisi üstünde direkt olarak etkileri olduğu araştırılmış ve ispatlanmış bilimsel bir bilgidir. Dolayısıyla dekorasyon stiliniz üzerinde de olumlu etkileri olabilecek renkleriseçip kullanmanız önemli! Bu durumda turuncular, hardal sarısı gibi farklı sarılar ve kırmızılar, gene olarak sıcak renkler grubunda karşımıza çıkar. Bu sıcak renkler ise insanların daha dinamik hissetmesini sağlar. Bunu başarmasının temelinde yatan neden ise mekân üzerinde bir canlılık hissi yaratıyor olmasıdır.

  Yazlık Villa Dekorasyonu

Ancak mor, yeşil ve mavi gibi serin olan renkler ise daha sakin ve rahat hissetmek isteyenlerin tercihleri arasında olmalıdır. Mekânda nasıl bir atmosfer yaratmak istediğinize göre bu renk tercihine varmalısınız. Ayrıca bir odanız için renk sıcaklık durumunu seçerken odanın boyutunu da baz almalısınız. Bu noktada dar olan bir oda için sıcak renkler kullanırsanız klostrofobik bir his verebilir. Ayrıca geniş olan odada da soğuk renkler tercih etmeniz, çok soğuk bir atmosfer yaratabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri