Yandex
Ev Dekorasyonu

Gri Yatak Odası Tasarımları

22.12.2016
1.922

Gri Yatak Odası Tasarımları; Minimalist, Modern, Rustik Ve Lüks Yatak Odaları Gri Ve Griye Uygun Renklerle En İnce Ayrıntısına Kadar Tasarlandı.

Gri Yatak Odası Tasarımları

Modern, şık, zarif, rustik, minimalist fikirlerle dekore edilmiş gri yatak odası tasarımları sizi kendine hayran bırakacak. Evinizin en konforlu ve rahat olması gereken yatak odalarında özel tasarım fikirlerini hayata geçirmek kreatif bir çözüm olabilir. Odanın genişliği düşünüldüğünde standart paketler her ailenin ihtiyacını karşılamaz, buda oda da fazla boşluk kalmasına yada tam tersi odanın tıkış, tıkış olmasına neden olabilir. Özel tasarım gri yatak odaları tarzını yansıtmanızı sağlarken estetik ve konfor için düşünebileceğiniz detayları da sunuyor.

Gri Yatak Odası İle Uyumlu Renkler

Gri rengin kendi içinde sağladığı renk skalası o kadar geniştir ki neredeyse tüm renklerle uyum sağlayabilir.

  1. Açık gri ile uyumlu renkler genellikle orta yoğunluğa sahip renklerdir. Buz beyazı, somon, Paris pembesi, lavanta ve klasik lila renkleri açık griyi harika bir şekilde tamamlar.
  2. Koyu gri ile uyumlu renkler açık tonaj renkler olmalı. Bunların başında ise; Beyaz, krem, kum beji, fil dişi ve şampanya renkleri olarak devam eder.
  3. Klasik gri ile uyumlu renkler ise siyahtan uzak beyaza yakın olan tonlardır. Açık gride olduğu gibi beyaz, krem bunun yanında ise ıslak kum, çakış taşı renkleri gelir. Renkli bir atmosfer için limon çiçeği, fıstık yeşili, pudra pembesi, gül kurusu ve portakal çiçeği renkleri denenebilir.

Gri Yatak Odası Tasarımları Nasıl Olmalı?

Soğuk renklerden biri olan gri renk ile yatak odası dizayn edildiğinde bunu ya sıcak renklerle tamamlamak veya en azından yatak odasında kullanılan mobilyaların yumuşak görünüm vermesi yerinde olacaktır. Gri yatak odalarına en fazla modern tarz yakışır, avangart dizaynlar ise bu renk ile hiç uyum göstermez. Bu yüzden ebeveyn odasında gri düşünüyorsanız modern tasarıma yönelik dizaynlar tercih etmenizde fayda var.

  Gömme Dolap Modelleri ve Fiyatları

Konfor sadece gri değil tüm yatak odalarında olması gereken bir özelliktir. Yatak yumuşak, nevresimler ipeksi yada kadifemsi, yorgan ve battaniyeler ise yumuşak dokuya sahip olmalı.

Mobilyalar ister özel olsun, ister paket kesinlikle fonksiyonel özelliklere sahip olmalı. Örneğin bir çok yatak odasında bazı kullanılır buda yazın kışlık eşyaları, kışın yazlık eşyaları kaldırmak için ekstra yer sağlar veya fazla yorgan, yastık, battaniye ve nevresimler için alan kazandırır. Gardolaplar üzerinde yer alan aynalar ekstra boy aynası ihtiyacını ortadan kaldırır, iç kısmım da yer alan katlı çekmeceler tişörtler gibi hafif giysiler için son derece kullanışlı olur. Şifonyerler kadınların özel eşyaları ve küçük çamaşırları için olmazsa olmaz mobilyalardır. Tabi ki özel tasarımlarda bu saydığımız mobilyaların yeri ihtiyaca yönelik en güzel şekilde doldurulabilir.

Sizlere fikir vermesi açısından 5 farklı gri yatak odası tasarımı ve toplam 18 resimli bir galeri sunuyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri