Yandex
Ev Dekorasyonu

Genç Odası Yerleştirme Modelleri

23.12.2016
4.381

Genç Odası Yerleştirme Modelleri İle Büyüyen Çocuğunuzun İhtiyaçlarına Karşılık Vermelisiniz. 18 Mükemmel Genç Odası Düzeni Ve Bilinmesi Gerekenler.

Genç Odası Yerleştirme Modelleri

Ergenlik çağına gelmiş çocuklar artık bebeklikten çıkmış ve zor bir sürece girmiştir. Arkadaşlarının sık ziyaretler ve gelişen hobilerini düşünürsek odalarını da bu yönde yerleştirme ve dizayn etmek gerekir. Genç odası yerleştirme işlemi biraz sancılı süreç olsa da işlem sonunda odanın tasarımı sizi de cezbedecek şekle gelebilir. Bunun için dikkat etmeniz gereken bazı detayları yazdık ve konu sonunda genç odası düzeni içeren 18 resimli mini bir galeri hazırladık.

Genç odaları Nasıl Yerleştirilir?

Genç odaları çocuğunuzun kendini ifade ettiği tuval bir tasarımda döşenmeli sıradanlıktan uzak olmalı ve kendi sınırları dahilinde uyarlanmalıdır.

Genç odalarında en sık kullanılan renkler gri, yeşil ve mavi renklerdir. Pembeyi çok fazla sıralamaya almadık çünkü ergenlik dönemine giren kızlar genellikle bu renkten uzak durmaya çalışırlar.

Genç odalarına oda dizaynı yaparken yatak, çalışma masası ve kitaplık dışında arkadaşları geldiğinde sohbet edecekleri özel bir alan yapılmalıdır. Bu alan kendilerinin evde özel hissetmelerini sağlarken arkadaşları geldiğinde daha mutlu olurlar.

Genç odalarını düzenlerken çocuğunuzdan fikir almak en sağlıklı olanıdır. Çalışma masasını hangi alanda tutmak ve bulundurmak istediği tamamen onun seçimidir ve bu olgu ders çalışmasındaki verimliliği arttırır.

Genç odalarında olmazsa olmazlardan biride afişler veya duvarda bulunan farklı objelere sahip tablolardır. Çocuğunuzun odasını düzenledikten sonra özellikle bu aksesuarlar için alışverişe çıkılmalı odalarında hoş duvar dekorları alınmalıdır.

Sıradan şekilde tek düze yapılmış dekorasyonlar genç odalarında sadece kaosa sebebiyet verir. Bu açıdan farklı geometrik çizgiler ile eşyalarını yerleştirerek daha farklı bir konsept odalarda tasarlanabilir.

Genç odalarında önemli bir ayrıntı da saklama depolarının bol tutulmasıdır. Bol depolama alanı bulunan genç odaları çok daha düzen içinde görülür ve çocuğunuzun odasında daha rahat hareket etmesini sağlar.

  Çilek Genç Odası Takımları

Genç odalarında aydınlatmaya da ayrı bir önem vermek gerekir. Çok fazla ışık çocuğunuzu rahatsız edebilecekken az gelen ışık ders çalışmasını engeller. Bu açıdan tavan lambası dışında mutlaka bir çalışma lambası ve yere doğru çevrilmiş bir aplik oda için alınmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri