Yandex
Ev Dekorasyonu

Genç Odası Dekorasyon Rehberi

07.10.2020
44
Genç Odası Dekorasyon Rehberi

Genç odası dekorasyon rehberi ile farklı fikirler keşfedebilir ve çocuklarınızın yepyeni bir odada konforlu bir yaşam sürmesini sağlayabilirsiniz. Çocuklarınız eğer odalarındaki fazla renk karmaşasından şikâyetçiyse ya da yataağına artık sığamıyorsa o zaman dekorasyonda bir yenilik yapmalısınız! Veya her yerin artık oyuncakla dolu durmasını istemiyor ve kendi stilini yansıtmak istiyorsa, dekorasyon için doğru zaman olabilir!

Bu noktada size gereken tek şey ise genç odası dekorasyon rehberi ve örnekleri! Ayrıca şunu unutmayın ki; çocukluktan ergenliğe geçmiş bir çocuğunuz varsa, artık çocuk dekoru değil genç dekorasyonu stillerinden hoşlanacaktır. Ancak yaşına uygun olacak hobi ve oyunlarını gerçekleştirmeye alan tanıyacak ama aynı zamanda ders çalışma, kitap okuma vb. etkinliklerine de çare olacak bir stil belirlemelisiniz. Çünkü gençler, zamanlarının büyük kısmını odalarında geçirirler.

Genç Odası İçin Kurallar

Genç odası için kurallar olduğunu bilmeli ve bazı sınırları ihlal etmeden bir dekorasyon yenileme işlemine geçmelisiniz. İnsanlar, en çok ergenlik sürecinde kendiyle baş başa kalır ve odasında bir dünya yaratır. Dolayısıyla çocuğunuzun bu ihtiyacını unutmayarak onun zevklerine, hobi ve etkinliklerine uygun bir dekorasyon stili seçmeniz, ilk kuraldır!

Bu noktada hemen ikinci kuralı, bu kuralla birleştirelim: Genç odası için seçilen dekorasyon stili, tamamıyla ebeveynlerin fikirlerinden çıkmamalıdır! Daha çok çocuğunuzun kendine ait olduğunu her detayda hissedebileceği bir stile yönelmelisiniz. Ancak önemli konularda araya girebilir, mesela renk tercihlerinde yardım edebilirsiniz. Yine çocuğunuzun akıl edemeyeceği bir önemli detay da konfor ve uzun ömürlülük kuralı! Buna göre hem dayanıklı malzemelerden eşyalar hem de kullanışlılık özellikleri ile ön plana çıkan eşya ve aksesuarlardan tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Genç Odası Dekorasyon Rehberi ile Ufak Tüyolar

Genç odası dekorasyon rehberi ile ufak tüyolar vereceğiz. Bu sayede gençlerin odalarını tasarlayıp dekore ederken onların hiç akıl edemeyecekleri detaylara yönelebileceksiniz. Aslında bulunmadığında çok zorluk çıkaracak olan bu detayları, elbette anne ile babanın düşünmesi gerekmektedir. Buna en önemli örnek ise depolama alanları! Gençlerin veya çocukların ıvır zıvır pek çok eşyası vardır. Bunları gerektiği zaman hızlıca ulaşabilecekleri bir şifonyer ve yatak altı çekmeceleri ile sağlayabilirsiniz. Gençler, ne kadar bu konunun önemini anlamamış olsa da olumlu ve capcanlı bir hareketlilik-enerji veren renklerin meydana getirdiği bir duvar tasarayabilirsiniz. Bu sayede odada daha enerjisi yüksek, bol ışıklı ve çalışma, müzik dinleme vb. etkinlikleri yapmaya daha elverişli olan hoş-estetik duvar dekorasyonlarından yapabilir ve kullanabilirsiniz.

  Modern Genç Odası Tasarımları ve Dekorasyonları

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri