Yandex
Ev Dekorasyonu

Geleceğin Bina Tasarımları

22.12.2016
1.724

Hayal Gücünü Zorlayan Şahane Yapılar Olan Geleceğin Bina Tasarımları. Burj Al Arab, Londra Belediyesi Binası, Nordstrom Tower Gibi Şahane Yapılar.

Geleceğin Bina Tasarımları

Geleceğin bina tasarımları hayal gücünün çok ötesinde bir yaşam sunuyor. Hayatta yapılamaz dediğiniz tasarımlar üzerine çalışan mimarlar sınırları zorlayarak yapılması çok zor olan modellerle karşımızdalar. Gemi, kağıt, iç içine geçmiş ve kendini aşan etkileyici tasarımlardan faydalanmak için yüksek fiyatlar gerekli. Son dönemde Dubai’de rövanşta olan bu tasarımlar ülkenin kalkınmasında büyük destek sağlıyor.

Geleceğin Bina Tasarımlarındaki Etki

  1. Dubai kralının ülkedeki petrol kaynaklarının git gide azalması nedeni ile aklına gelen turist çekme taktiği gerçekten işe yaradı. İlginç tasarımlara imza atan Dubai bu konuda da gücünü göstererek mükemmel görünümde dizaynları ülkesine yaptırdı.
  2. Palmiye desenli şahaser ile adından çok bahsettiren bu ülke sırada bekleyen onlarca tasarımını ülkede yaptırmayı hedefliyor.
  3. Futuristik yapı olarak adlandırılan bu yapılar zamanın çok ötesinde çizgilere ve dizaynlara sahip. Gelişen teknoloji ile artan mimarlık eserleri çağın ötesinde çizgiler ile karşımıza çıkıyor.
  4. Bu binalar için birçok sistem çok daha kaliteli çok daha ince elenerek yapılıyor. Örneğin camlar birçok katmandan oluşurken kışın soğuğunu içeriye sızdırma şansı hiç bulunmuyor.
  5. Rüzgarında binayı etkilememesi için özel araştırma geliştirme ekibi bulunan mimarların binaları tasarlarken her yönü ile ele aldıkları yaptıkları açıklamalardan biliniyor.
  6. Gelecek yıllarda en çok karşılaşacağımız futuristik yapılar dışında yeşil alanlarda oldukça ön planda. Yeşilin git gide azaldığı dünyamızda amaç olarak yeşilliklerle donatılmış binalar planlanıyor. Kim istemez ki beton zeminlerde oturup da doğa ile iç içe olmayı.
  7. Zenginlere hitap eden bu bina tasarımlarına yüksek bütçeler ödendiği için alım gücü de oldukça yüksek olanlar sahiplenecek. Lüks yaşamı yansıtan binalar hem şehrin gözdesi olmayı başarıyor hem de yapılan ülkede turist çekmede etki gösteriyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri