Yandex
Ev Dekorasyonu

Fransız Balkon Nedir Nasıl Yapılır?

18.09.2020
19
Fransız Balkon Nedir Nasıl Yapılır?

Fransız balkon nedir ve nasıl yapılır? Paris’te olan geleneksel yapıdaki bina anlayışında bu sık bir şekilde kullanıldığından dolayı bu ismi almıştır. Neticede Fransız balkon olarak anılmaya başlanmıştır. Bu nedenle artık dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi ülkemizde de bu balkon modeline sık rastlanır. Peki bu Fransız model balkonu nasıl tanımlayabiliriz. İşte özellikleri:

  • Fransız balkon modelleri, diğer balkonlardan farklı olarak dardır ama şıktır.
  • Bu model balkonlar, genelde de Balat, Cihangir, Karaköy ve Beyoğlu gibi semtlerde çok sık kullanılmıştır.
  • Ayrıca son senelerde yeni inşa edilmiş olan projelerde de bu model balkon çok sık karşımıza çıkmaktadır.
  • Fransız balkon tipi, balkonun kapısının açılmasının ardından bir adımlık kadar mesafe ile dışarıya doğru çıkması bulunan ve önünde korkuluk kısmı olan bir balkon tipidir.
  • Bu balkonlar en fazla bir tane sandalyeye veya nadir de olsa küçük ebatta bir masaya müsaade eden balkonlardır.
  • Dar ölçüleri olmasına karşın çiçeklerle donatılan şık görünümleri sayesinde büyük beğeni toplarlar.

Fransız Balkon Nedir?

Fransız balkon nedir? Fransız tip balkon tipleri, döşemesine dek inen ve tıpkı bir kapı şeklinde gibi açılmakta olan, ayrıca ön tarafı da korkuluklu biçimde olan balkon tipleri şeklinde tanımlanabilir.

Özellikle de yeni yapılmış olan projelerde sık sık rastlanan bu Fransız model balkonlar; normal bir balkon gibi dışarı çıkması bulunmayan, balkonun kapısını açtığınızda ise ortalama 1 adım kadar mesafesi bulunan balkonlardır. Bu darlık durumuna rağmen şık görünümü, çok tercih edilmesini sağlar. Ayrıca kapısını açtığınız zaman karşınıza hemen bir korkuluk çıkar. Fransa ülkesine has olması sebebiyle de bu balkon modeline “Fransız balkon” ifadesi kullanılmıştır.

Fransız Balkon Nedir ve Nasıl Yapılır? Güvenli Fransız Balkon Nasıl Olur?

Fransız balkon nedir ve nasıl yapılır? Güvenli Fransız balkon nasıl olur? Güvenli bir Fransız balkon ya da diğer balkon inşa edilmesi için yeni deprem yönetmeliğine göre bazı maddeler belirlenmiştir. Özellikle bu konuda şu madde üzerinden bir açıklama yapılır:

  • “Konson biçimindeki balkonlar, çatı saçakları ve kornişler, sadece kat döşemelerinin birer uzantısı biçiminde yapılacaktır. Serbest olan konsol uzunluk ölçüsü, 1,5 metreden daha fazla olmayacaktır. Ayrıca konsol biçimindeki merpenlerin ise konsol uzunluk ölçüleri de en fazla 1,0 metre kadar olabilecektir. Bu madde, sadece kerpiç duvarlı olan binalar için söz konusu/geçerli durumda değildir.”
  Balkon İçin Oturma Grubu Modelleri

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri