Ev Dekorasyonu

Küçük Evler için Fonksiyonel Mobilya Modelleri

06.01.2017
1.430

Küçük Evler için Fonksiyonel Mobilya Modelleri: Küçük Evlerinizi Dekoratif Şekle Sokabileceğiniz 18 Farklı Tasarımda Fonksiyonel Mobilya Modeli.

Küçük Evler için Fonksiyonel Mobilya Modelleri

Küçük evlerin kullanım alanını genişleten fonksiyonel mobilyaların bir diğer adı da akıllı mobilyalardır. Akıllı mobilyalar farklı dizayn ve tasarıma sahip oldukları gibi birden çok ihtiyacı bir arada karşılamalarıyla da göz alıcı ve etkileyici görünüyorlar. Bu mobilyalarla normal bir dairede sahip olduğunuz boş alandan fazlasına dahi sahip olabilirsiniz. Çünkü fonksiyonel mobilyalar var olan alanı kullanışlı ve pratik bir hale getiriyor.

Neden Fonksiyonel Mobilya Kullanılmalı?

Günümüzde eskiye göre daha küçük ve az odalı evlerin tercih edilmesiyle birlikte, talep edilen mobilya ve eşyalarda da farklılıklar görülmeye başlandı. Bu durum, özellikle yıkılıp tekrar yapılan evlerde görülen büyük bir sorun haline gelmiştir. Eskisinden daha küçük evler, dar odalar ve yetersiz alanlarla karşılaştığınız zaman 150-200 metre kare olan evinizde kullandığınız eşyaları tekrar kullanamayacak duruma gelebilirsiniz. Buna bağlı olarak da talep ettiğiniz daha kullanışlı, fonksiyonel ve çok amaçlı mobilyalar için üreticiler işe koyulmuştur.

Fonksiyonel Mobilyaların Avanatjları

  1. Küçük evler için tasarlanmış fonksiyonel mobilyalar özellikle çocuk odalarında büyük bir avantaj sağlıyor. Eğer çok çocuklu olmakla birlikte tek bir odaya ve bu odada da dar bir alana sahipseniz,  bu mobilyalar tam size göre. Çocuk odalarında kullanılabilecek çoklu ranzalar, çocukların sadece yatak ihtiyacını değil çalışma masası, kitaplık, dolap, çekmece, raf ve komodin ihtiyaçlarını da karşılayabiliyor. Ayrı, ayrı konumlandırıldığında çok büyük bir alan kaplayacak olan bu mobilyalar tek bir parçada birleşerek çocuklar için hem kolaylık sunuyor hem de geri kalan alanda oyunlar oynayabilmeleri için mükemmel bir fırsat sunuyor.
  2. Mutfaklarda özellikle gömmeli modeller, çok fazla ürünü inanılmaz dar bir alana sığdırabilmenizi sağlıyor. Bu dolaplar genel uzunlamasına tasarlandığı gibi içlerinde küçük raflar da barındırıyor. Eğer salonunuzda yemek masasına ayıracağınız bir alana sahip değilseniz, mutfakta küçük dokunuşlarla büyük ziyafetler verebilirsiniz. Özellikle iç içe geçen masa sandalye veya açılıp kapanan, küçülüp büyüyen masalar yemek keyfinize keyif katacak gibi görünüyor.
  3. Salon ve oturma odalarında ise açılıp kapanan koltuklar, ranza şekline sokabildiğimiz çok amaçlı oturma grupları hem misafirleriniz hem de sizin için konforlu ve dekoratif özellikler sunmaktadır.

Küçük evler için fonksiyonel mobilya modelleri: Karşımıza çıkan pratiklik ve fonksiyonellikle birlikte muhteşem bir tasarım sunulduğunu da söylemeden geçemeyiz. Bahsettiğimiz raf ve çekmecelere ranzanın üst katına çıkmak için merdiven görünümü verildiği gibi, farklı modellerde de merdiven ve basamak unsurları kullanılmadan hem eğlenceli hem de dekoratif bir özelliğe sahip olan kaykay görünümü oluşturulmuştur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri