Yandex
Ev Dekorasyonu

Fon Perde Modelleri Nasıl Yıkanır?

18.09.2020
32
Fon Perde Modelleri Nasıl Yıkanır?

Fon perde modelleri nasıl yıkanır? Fon perde modelleri, evlerde en çok da aslında dekorasyon amaçlı olarak kullanılan perde modelleridir. Evlerdeki pencerelerin her iki tarafına gelecek biçimde tasarlanmış olan kenar perde şeklinde de bilinir. Bu fon perde modelleri için yıkama işlemi konusunda da bilinmesi gereken birtakım önemli detaylar mevcuttur. Özellikle de kullanılan kadife cins bir fon perde ise genelde kullanıcılar nasıl yıkacakları konusunda cevap ararlar. Bu perdelerin uygun yıkama teknikleri vardır ve bu tekniklerin bilinmesi, ona göre yıkama işleminin yapılması gerekir.

En fazla kadınlar arasında merak konusu olan ve yanıt aranan bu alandaki sorulardan bir tanesi ise “Fon perde modelleri nasıl yıkanır?” biçimindeki soru… Dekorasyonuna önem verenler bu perde modellerinden sıklıkla tercih ediyor. Ancak iş, yıkama kısmına geldiğinde kafalar karışık… Bu noktada fon perdenin elde mi yıkanması gerekir? Makinede bu perde modelleri yıkanabilir mi? Nasıl yıkanır? Yumuşatıcı kullanmak lazım mı? Veya çamaşır makinası içinde bu tip perde modelleri kaç derece tercih edilip yıkanmalıdır?.. Gibi gibi sorulara yanıt bulmak gerekiyor.

Fon Perde Modelleri Nasıl Yıkanır? Elde mi Makinada mı?

Fon perde modelleri nasıl yıkanır? Elde mi makinada mı? Fon perdeleriniz varsa ve dekorasyonunuz için bu perde modellerinden tercih ettiyseniz o zaman bu konu sizi ilgilendiriyor… Fon perdelerinizi bir yıkama işlemine geçirmeden önce kumaşının cinsini bilmeniz-bakmanız önemli! Kadife veya pullu bir kumaştan yapılmış fon perdeniz varsa o zaman bir küvette ılık bir su içinde yıkamanız gerekiyor. Böylesi daha sağlıklı bir sonuç almanızı sağlayacaktır. Ancak fon perdeniz eğer normal bir kumaştan yapılmışsa o zaman çamaşır makinasında yıkayabilirsiniz.

Çamaşır Makinasında Fon Perde Yıkama

Çamaşır makinasında fon perde yıkama işlemi, az önce de dediğimiz gibi eğer perdeniz normal bir kumaş cinsindeyse uygun olacaktır. Çamaşır makinasında ise yıkama yaparken 30 dereceye ayarlamanız gerekmektedir. Ancak yüksek devirde yıkamaktan ya da çok sıkmalı programlardan uzak durmanız lazımdır. Bu seçeneklerde yıkama yapmak, perdenizin yapısının zarar görmesine neden olabilir.

  2020 Salon Perde Modelleri

Fon perdelerinizi çamaşır makinası içine tek parça şeklinde atmanızı öneririz. Farklı eşyalar ile perdelerinizi atarsanız, o zaman yine yapı ya da renk açısından zarar görmesine neden olabilirsiniz. Fon perdenizi yıkama işleminiz bitince de bekletmeden ıslak bir biçimde asmanız ve bu sayede kırışmasını da önlemeniz gerekmektedir. Ayrıca bu perdeleri çok sık bir biçimde yıkamanıza hiç gerek yoktur. Senede en fazla/maksimum olarak iki defa yıkama işleminden geçirmeniz, gayet yeterli olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri