Yandex
Ev Dekorasyonu

Fildişi Rengi Salon Tasarımı

16.09.2020
17
Fildişi Rengi Salon Tasarımı

Uzun yıllardan beri ev dekorasyonlarına özellikle salon dekorasyonlarına fazla önem verilmektedir. Bu nedenle dekorasyon yapılırken salon dekore etme kısmı çok daha önemli sayılmaktadır. Salon dekorasyonu yaparken çok fazla tasarımdan etkilenebilir fakat herkesin tarzı farklı olacağından insanlar kendi istek ve arzuların göre belirledikleri renk ve tasarımlardan yararlanmaktadır. Bu renklerin arasında bulunan fildişi son zamanlarda oldukça fazla ilgi görmektedir. Fildişi rengi salon tasarımı yapmak için koltuk, masa, sandalye, halı, perde ve aksesuarlara ihtiyaç vardır.

Fildişi Rengi Salon Renk Uyumu

Evlerde bulunan salanlar dekore edilirken oldukça dikkatli yapılır. Çünkü salon gün içinde sürekli olarak kullandığımız bir alandır. Bu neden fildişi rengi salon tasarımı yapıldığında dekorasyonu oldukça iyi ve uyumlu olmalıdır.  Bu renge sahip bir salon tasarımı yapmak için kullanılması gereken bazı eşyalara ihtiyaç vardır ve kullanılan bu eşyaların renk uyumu içinde olması gerekir. Fildişi koltuk takımına uygun renklerde yastıklar kullanılmalıdır. Bu yastıkların rengi ise krem renk ya da gri renk tonlarına sahip olabilir. Fildişi rengi olarak tasarlanan salonda kesinlikle bu renk tonuna uyan renk ve modelde halı kullanılmalıdır. Kullanılan perde ise aynı şekilde bu renge ve tarza uyum sağlamalıdır.

Aksesuar seçimi yaparken kırmızı, pudra ve gri renginde aksesuarlar satın alabilirsiniz. Aynı zamanda salonda orta sehpa kullanmak isterseniz aynı şekilde fildişi rengine uyan renk tonlarında olmasına dikkat edilmelidir ve üzerine yerleştireceğiniz aksesuarlar ile uyum içinde olması gerdir.

 

Fildişi Rengi Salonda Kullanılacak Aksesuarlar

Fildişi rengi salon tasarımı yapmadan öce araştırmalar yapılıp öncenden kafanızda dizayn etmeniz gerekir. Bu renk odayı dekore ederken kullanılması gereken bazı eşyalar bulunmaktadır bu eşyalar ise şu şekildedir; 2 adet fildişi rengi kanepe alınmalı, koltukların üzeri için küçük krem ya da gri renk tonlarında yastıklar kullanılmalı, açık renklerde masa takımı ve televizyon ünitesi kullanılmalıdır, salonda mutlaka bir tül perde ve fon perde kullanılmalıdır. Aynı zamanda aksesuar olarak mumlar, biblolar, şamdanlar, aile fotoğraflarınızı koyabileceğiniz krem- gri – borda – kırmızı – mavi – purda renklerinde çerçeveler tercih edebilirsiniz.

  Büyük Salon Dekorasyonu

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri