Yandex
Ev Dekorasyonu

Feng Shui Yatak Odası Dekorasyon Önerileri

06.07.2020
130
Feng Shui Yatak Odası Dekorasyon Önerileri

Günün en çok saatinizi geçirdiğiniz yatağınız sizin ve bedeniniz için oldukça önemlidir.  Dinlenmenizi huzur bulmanızı sağlayan bu oda için de dekorasyon oldukça önemlidir. Sizin için en uygun feng shui yatak odası dekorasyonu yaparsanız ruhen ve bedenen de ne kadar rahat olduğunu göreceksiniz. Bu dekorasyonun amacı sizi huzura kavuşturarak evinizde rahat etmenizi sağlamaktır.

Feng Shui Yatak Odası Dekorasyon Önerleri


Feng shui yatak odası dekorasyon
önerilerini sıralamak gerekirse bunlar; eşyalar ve duvar için açık renk kullanımı, yatağın rahatlığı, yatak başlığının kesinlikle var olması, yatağın yüksekliğinin iyi bir ölçüde olması, su ile ilgili olan süs eşyaları bulundurmamak, yatağın etrafının dağınıklık olmaması, simetrik düzen, yatak konumu, büyük eşyalar ve keskin hatları kullanmamak, odada teknolojiyle ilgili hiçbir alete yer vermemek, müzik ile uyuyup uyanmak, abajur kullanımı, bitki kullanmamak

Feng Shui Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır?


Feng shui yatak odası dekorasyonu
yaparken dikkat edilmesi gereken şeylerden bazıları renk seçimidir. Kırık beyaz, bej gibi renkler enerjinizi çok daha iyi yönde etkileyecektir. Koyu renkler enerjinizi olumsuz yönde etkilemektedir. Odada ayna kullanmayın. Bu enerji akışını sizden almaktadır. Renkleri düzgün seçtikten sonra yatağınızın kapı karşısında olmamasına özen gösterin. Yatağınızı doğru yere koyun. Aydınlatma seçmeniz çok önemli. Çok fazla aydınlık ışıklar yerine yatağınızın iki yanına abajur tarzı ışıklar koyarsanız çok daha hoş ve enerjik bir ortam yaratmış olacaksınız. Asmalı aydınlatmalar seçebilirsiniz. Yatağa konumlandırdığınız da burası pencere önü olmamalı. Bunun sebebi uyku sırasında sizin enerjinizi bozmasın diyedir. Bulunduğunuz ortamdaki perspektife dikkat etmelisiniz. Odanızda bitkileri tercih etmeyin bu sizin enerji akışınızı bozacaktır. Büyük eşyalar, mobilyalar tercih etmeyin size ait olan alanı böyle büyük mobilyalar seçerekten daraltmayın. Bu size mobilyalar arasında sıkışıp kalmış enerjisini vermesin.

Üstteki yazımızda belirttiğimiz üzere feng shui tarzında oda dizerken dikkat edilmesi gereken bir kaç husus var. Bunlara dikkat ettiğiniz taktirde enerji akışınız size oldukça iyi hissettirecektir. Bu sizin için çok güzel bir yöntem olmakla beraber sizin mutluluğunuz ve psikolojiniz için şiddetle tavsiye ederiz.

  Gri Yatak Odası Dekorasyon Önerileri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri