Yandex
Ev Dekorasyonu

Farklı Kitaplık Dekorasyonları Önerileri

20.11.2020
13
Farklı Kitaplık Dekorasyonları Önerileri

Farklı kitaplık dekorasyonları kitapseverler ve evinde geniş bir kitaplığı olanlar için oldukça dikkat çekici bir konudur. Kitapları hayatının, geçmişinin, bugününün ve geleceğinin bir parçası olanlar elbette kitaplarını muhafaza ettikleri kitaplıklarının da hoş görünmesini ister. Hoş bir görünüm için sizlere bazı tüyolar vereceğiz. Öncelikle kitaplarınızı renklerine göre kategorilere ayırıp raflarınıza yerleştirebilirsiniz. Kitaplığınız oldukça şık ve düzenli görünecektir. Kitaplarını bu şekilde kategorize etmek istemeyenler ise çok uygun fiyatlara satın alabilecekleri ahşap raflar ile kitaplarını sergileyebilir. Cilalı ya da mat ahşap raflar ile kitaplığınıza otantik bir dokunuş katabilirsiniz. Hatta ahşap raflarınızı istediğiniz ölçülerde kendiniz de tasarlayabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan gerekli ahşabı ve matkabı bulmak olacaktır. İstediğiniz ebatlardaki rafları gelişigüzel ya da sıralı bir şekilde duvarınıza monte ederek kendi kitaplığınızı kendiniz yapabilirsiniz. Farklı kitaplık dekorasyonları isteyenler için maliyeti düşük diğer önerimiz ise meyve kasalarıdır. Kullanacağınız kasaları alarak istediğiniz renklerde boyayabilir ve duvarınıza monte edebilirsiniz. Renkli ve otantik bir kitaplık isteyenler için vazgeçilmez bir alternatiftir.

Kitaplığınızı Daha Işıltılı Hale Getirin!

Geniş bir kitaplığı bulunan ancak monotonluktan sıkılanlar için ise küçük led ışıkları tavsiye ederiz. Kullanacağınız küçük led ışıklar ile kitaplığınıza ışıltı katabilirsiniz. Tek yapmanız gerek led ışıkları alıp kitaplık raflarınızı süslemek olacaktır. Kitaplarınızın büyülü dünyasına açılan bir kapı olarak gördüğümüz kitaplığınıza heyecan ve ışıltı kazandırabilirsiniz. Led ışık kullanmak istemeyenler için ise dekoratif mumluk ve mum önerisinde bulunabiliriz. Kapalı cam mumluklar içine yerleştireceğiniz küçük mumlar da kitaplığınıza ışıltı kazandıracaktır. Aman dikkat, kitaplarınızı yakmayın!

Kitaplığınızı Heyecanlı Hale Getirin!

Farklı kitaplık dekorasyonları denildiğinde akla çılgınca fikirler de gelebilir. Kalıpların kurtulup heyecanlı tasarımlar yapmak isteyenler için de bazı önerilerimiz olacak. Evinize koyacağınız ağaç gövdesi ile hem şık hem de otantik bir kitaplığa sahip olabilirsiniz. Ağaç gövdesini odanıza yerleştirdikten sonra ilave edeceğiniz raflar ile evinizde doğadan bir parça görünümü elde edebilirsiniz.  Evinde moderniteye önem verenler için ise gömme kitaplık ya da koltuğunuzun yanına yerleştirebileceğiniz kitaplık modelleri mevcuttur. Geometrik tasarımlar ya da harflerden oluşan raflar ile de kitaplığınızı renklendirebilirsiniz. Kapınızın etrafına ve üstüne yerleştireceğiniz raflar ile de odanızı koskoca bir kütüphaneye çevirebilirsiniz. Böylece odanızın kapısı, kitap cennetliğine açılabilir.

  El Yapımı Masa Modelleri ve Yapılışı
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri