Yandex
Ev Dekorasyonu

Ev İçin Grafiti Duvar Dekorasyonu

09.10.2020
34
Ev İçin Grafiti Duvar Dekorasyonu

Dekorasyon konusunda alışılmışın dışında bir tarz  takip etmek isteyenler olabilir. Grafiti duvar bu tarzın öncüsü diyebiliriz. Genellikle sokak tarzı olarak bilinir grafiti. Ancak şu sıra birçok tasarımcının kullanmaktan korkmadığı bir tarz. Elbette evin duvarında grafiti yapmak zor olabilir. Bunun için duvar kağıdı kullanabilirsiniz.  Ya da boyaları alıp kendi tarzınızla grafiti yapabilirsiniz. Grafiti karışık gibi görünsede kendi içinde anlamlı olan bir stil. Harf kullanılacaksa çok büyük veya çok küçük olması gerek. Amacımız  yazılan her neyse göze çarpmalı. Harfin küçük olması sizi korkutmasın. Büyüklü küçüklü yazdığınızda içerik anlamlı olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken şey kullanılacak renk dikkat çekici olmalıdır.

Duvar Kağıdı Seçerken İnceliğe Dikkat Edilmeli

Grafiti duvar kendinden dikkat çekicidir. Dokulu kağıt kullanmak kaba bir görüntüye sebep olacaktır. Duvar kağıdı ne kadar ince olursa üzerindeki desenler anlaşılır olacaktır. Ayrıca yalıtım malzemeleri her zaman aynı dayanıklıkta kalmıyor. Isı yalıtımında yaşanacak bir sorun duvar kağıdına zarar verebilir. Bu yüzden grafiti duvar kağıdınızı dayanıklı olacak şekilde seçmeniz yararınıza olacaktır. Hem ince hem dayanıklı çok uygun modeller mevcuttur. Teknik olan bu kısımlar sıkıcı gelebilir. Ancak bu kısımları hallettiğinizde geriye duvar kağıdınızla tarz oluşturmak kalacaktır geriye. Duvar kağıdınızı sim detaylı seçebilirsiniz. Işık geldiğinde hem renk hem sim çok çarpıcı olacaktır. Parıltı bir yerde yoğun olabileceği gibi her yere dağılmış da olabilir.

Boya İle Gelen  Grafiti Duvar Tarzı

Duvar kağıdını tercih etmeyebilirsiniz. O zaman grafiti boyalarını kullanarak dekore edebilirsiniz mekanı. Boyanın muhafazası kağıdın muhafazasından daha kolaydır. Boya yaparken yine neme ısıya dayanıklı olması için yağ bazlı seçebilirsiniz. Grafiti tasarımlarında düz renk çalışılmaz. Bu yüzden renkleri çok parlak ve baskın seçmelisiniz.  Özellikle pembe, kırmızı, sarı gibi renkler çok canlı renklerdir. Siyah kullanmayı düşünürseniz muhakkak beyaz ortak çalışmalısınız. Yine sarı da siyahı olabildiğince patlatacaktır. Duvar kağıdında çok belirgin olmasa da boyada günışığı çok önemlidir. Grafiti duvar günışığı veya sıcaklık ile renk değiştirebilir. Bu da kullanacağınız boyalar ile mümkündür.

  En Popüler Duvar Boyaları
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri