Yandex
Ev Dekorasyonu

Ev Boya Renk Kartelası

20.12.2016
3.175

Ev Boya Renk Kartelası Kullanarak Evin Rengini Belirleme. Yatak Odası, Oturma Odası, Banyo, Çocuk Odası Ve Mutfak Hangi Renk Olmalı?

Ev Boya Renk Kartelası

Ev boya renk kartalası kullanılarak evin renklendirilmesi; evdeki mobilyalar ve dekorasyon ürünleri ile kombine halinde düşünülmelidir. Seçilen duvar renkleri evin havasını değiştiren önemli bir etkendir. Filli boya, Marshall, Dyo gibi ünlü markaların katelaları size bu konuda yardımcı olabilir. Gelişen teknoloji ile telefonunuza uygulama yükleyerek boya renklerinin evinizde nasıl göründüğünü görebilir tercihinizi bu yönde gerçekleştirebilirsiniz.

Ev Boyası Seçerken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

  1. Boya yapmak istediğiniz odanın hacmine göre boya rengini seçmelisiniz. Büyük mekânlarda birçok renk seçimine gidilebilirken dar alanlar için durum hiçte böyle değildir. Dar, küçük alanlar koyu renklerle döşendiğinde ortamı kasvetli, sıkıcı ve boğucu gösterebilir. Bu açıdan küçük mekânlar için Filli boya renk kartelasında bulunan açık renkleri kullanabilir, büyük mekanlar için biraz da pastel ve koyu renklere gidilebilir.
  2. Canlı renklerde mobilyalara sahipseniz tercih edeceğiniz duvar boyaları daha mat renklerde olmalıdır. Her objenin iddialı olduğu bir mekan karmaşık görünebileceğinden dekorasyonda nötr yapılan duvar renkleri mobilyalarında güzel görünmesini sağlar.
  3. Duvarlarınızda illaki canlı renkli istiyorsanız bu renkler turuncu, sarı, yeşil ve lila gibi sıcak renklerden tercih edilmelidir. Marshall boya renklerinde bulabileceğiniz canlı sıcak tonları silinebilme özellikleri ile de en çok tercih edilen modeller arasında.
  4. Klasik boyalar her zaman, her mobilya ile uyum gösteren renklerdir. Bunlar hangi renkler mi? Bej, fildişi, krem, mine rengi ve şampanya renkleri genellikle her mobilya ve aksesuarlar bütünlük oluşturarak eve derinlik katar aydınlık bir hava katar.
  5. Dyo boya renklerinde istediğiniz canlı renkleri rahatlıkla bulabilir kullandığınız açık renk mobilya ve aksesuarlarla duvarınızla kontrastı yakalayabilirsiniz. Pembe, mor ve mavi renklerin harika göründüğü marka ile mükemmel bir uyum yakalarsınız.

Salon Hangi Renk Olmalı

Salon dekorasyonunda renk diğer odalar kadar önemlidir. Evde en çok vakit geçirilen alanlardan biri olan salonda, tavan yüksekliği, salonun ışık alıp almadığı ve mobilyaların renkleri seçeceğiniz boyaya karar vermenizde sizi etkiler. Eğer eviniz çok fazla gün ışığından faydalanıyorsa mat, soft ve pastel renkleri seçebilirken, gün ışığından çok faydalanmıyorsa krem, bej ve beyaz gibi renkler ile eve ferahlık sağlamalısınız.

  2020 Alçıpan Tavan Modelleri

Yatak Odası Hangi Renk Olmalı?

Yatak odalarında dinginlik ve huzur olması şarttır. Dinlenme alanı olan yatak odasında huzurla yatağa girip dinlenmiş bir şekilde uyanmak psikolojinizi etkileyeceği gibi tüm gününüzün de güzel geçmesini etkiler. Bu açıdan yatak odalarında lila, fildişi, krem ve mine renkleri kullanılabilir.

Mutfak Hangi Renk Olmalı?

Mutfaklarda bayanlar neredeyse bütün günlerini geçirirler. Bu açıdan mutfaklar mutfak dolapları ile ahenk içinde olmalı ve kişiye huzur vererek içinize canlılık vermelidir. Bu renklerden bazıları turuncu, sarı, yeşil ve bej renkleri arasında seçilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri