Yandex
Ev Dekorasyonu

Etnik Desenli Halı Dekorasyonları

28.06.2020
67
Etnik Desenli Halı Dekorasyonları

Zaman zaman eski tarzlara tekrardan merak salıyoruz. Geçmişten bugüne kadar hiç modası geçmeyen türlerden biri de etnik desenli halılardır. Bu tarz halıları dekorasyonlarınızda nasıl kullanabilirsiniz? Bunun cevabını vermeye çalışacağız. Halılar zemininiz için önemli dekor parçalarıdır. Her çeşitten boyuttan ve desenden halı bulmak mümkün. Hatta etnik desenli halı ve aksesuarlarını  duvarda dekoratif amaçlı da kullanabilirsiniz. Evlerin dekorasyonunda doğu tarafındaki halıları tercih eden kişi sayısı da zamanla artmakta. Halılarınızı mobilyalarınıza ve zemininize uygun olacak şekilde dekore etmelisiniz.

Kullanışlı mıdır?

Renklerine ve dokularına kendi zevkinizle yön verebilirsiniz. Mesela daha küçük etnik desen tercih edebilirsiniz. Fakat dekorasyonunuza uyduğundan emin olmalı ve abartmamalısınız. Evinize etnik hava katmak için kullanılabilecek kilimleri de tercih edebilirsiniz. Yünden, ipekten ve pamuktan yani tamamen doğal malzemeler kullanılarak yapılmış birçok kilim bulunmaktadır. Bu malzemeler oldukça kalitelidir ve ömürleri uzundur. Bu açıdan kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz.

Kilimler hangi tarzlara uygundur?

Asya tarzı evlerde etnik dekorasyona sahip kilimler oldukça tercih edilirler. Arap kültüründe de oldukça yaygın olan kilimleri modern tarzda dekore etmek de mümkün. Aynı stilde başka eşyalar bularak ahenk yaratabilirsiniz. İskandinav tarzına da oldukça yakışacaktır. Doğal malzemelerle yapılmış açık renk bir zemin ve bol ışıklı odalara oldukça şık bir hava katacaktır. Desenlerin çok fazla olmamasına ve birbirine karışmamasına dikkat etmenizde yarar var.

Bohem tarzında bir hava yaratmak içinde kilimleri kullanabilirsiniz. Böylece rengârenk ve içinizi kıpırdatacak bir atmosfer oluşturabileceksiniz. Halıların üzerinde kilimin rengine uygun bir puf veya minder kullanarak kendi köşenizi oluşturabilirsiniz. Alçak bir sehpa koyarak kitap okuyabilir, kahve içebilir, mum ışığıyla romantik bir ortam oluşturabilirsiniz.

Etnik Desenli Halıları Nerden Temin Edebilirsiniz?

Halı ve kilimin oldukça popüler olduğu ülkelere seyahat edebilirsiniz. Antika eşyalar satan bir mağazaya uğrayabilirsiniz. Her desende etnik kökende halıları bulabileceğiniz gibi ona uygun başka parçaları da bulabilirsiniz. Böylece aralarında uyum sağlamış olursunuz. Geometrik desenli kanepe ve koltuklar alabilirsiniz. Bu ürünler etnik şekilde dizayn edilen odalarınıza muhteşem bir hava katacaktır. Etnik desenli kilimler sayesinde odanızın zeminine hareket katacaksınız. Bu halıları ve kilimleri çok yönlü kullanabilirsiniz. Hem zeminlerinizde hem de duvarlarınızda kullanarak etnik tarzı odanıza yansıtabilirsiniz. Etnik desenli halılar elde dokunduğundan daha değerli ve pahalı parçalardır. Desenlerde genellikle üçgenler ve eşkenar dörtgenlere rastlarız. Bazı halıların kenarlarında çerçeve işlemesi yapılır, bazılarında ise yoktur. Etnik desenli halı ve kilimler oldukça renklidir ve dikkat ederseniz boyaların birbirine karışmadığını görürsünüz.

  Astım Hastaları İçin Halı Önerileri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri