Yandex
Ev Dekorasyonu

Eskitme Mobilya Boyama Fikirleri

21.11.2020
7
Eskitme Mobilya Boyama Fikirleri

Eskitme mobilya boyama ile eski mobilya takımlarınızı daha şık ve kullanışlı hale getirebilirsiniz. Yıllarca size hizmet eden emektar mobilyalarınızı atmaya gönlünüz el vermiyorsa ufak dokunuşlar ile mobilyalarınızı hem şık hem de kullanışlı hale getirebilirsiniz. Ufak cila ya da boya teknikleri ile eski mobilyalarınız yeni gibi olacak. Eski yemek masası, konsol ya da sehpalarınızı bu tarz cila ve boya teknikleri ile kullanılabilir ve modern hale getirebilirsiniz. Mobilyalarınızı kolayca zımparalayarak yüzeyindeki eskimiş boya ve cilayı kolayca çıkarabilir, dilediğiniz tonlarda boyayabilir ya da direkt olarak cila uygulaması ile parlaklık verebilirsiniz. Eskitme mobilya teknikleri de mevcuttur. Silerek eskitme, budak aleti ile eskitme,  rölyef pasta ile eskitme gibi yöntemler kullanabilirsiniz. Eskitme mobilya boyama işi hem oldukça zevkli hem de bütçenizi sarsmayacak bir yöntemdir. Evinizde bulunan tüm eski mobilyalarınızı bu şekilde değerlendirerek geri dönüşüme de katkıda bulunabilirsiniz.

Hangi Mobilyalar İçin Eskitme Teknikleri Kullanılır?

Ahşap yüzeye sahip tüm mobilyalarınız ve eşyalarınızda eskitme teknikleri ile ufak dokunuşlar yaparak yeni gibi eşyalara sahip olabilirsiniz. Ahşap kenarlı aynalarınız, ahşap koltuk takımlarınız, ahşap sehpalarınız, ahşap kenarlı çerçeveleriniz, konsolunuz, mutfak dolaplarınız, banyo dolabınız, gardırobunuz, tepsileriniz kısaca ahşap olan tüm eşyalarınız için eskitme boyama yöntemleri ile yenileme çalışması yapabilirsiniz. Zımparaladığınız ahşap yüzeylerin tozunu da sildikten sonra ilgili boyalar ile boyama işlemini dilediğiniz şekilde gerçekleştirebilirsiniz, ardından vernik uygulayarak parlak ve yeni gibi mobilyalara sahip olabilirsiniz. Tüm eskimiş mobilyalarınızı değiştirmek yerine düşük bir bütçe ayırarak eşyalarınızı kendi zevkinize göre yeniden tasarlayabilirsiniz.

Hangi Teknikler Kullanılır?

Eskitme mobilya boyama için budak aleti ile eskitme, silerek eskitme ve fırça tekniği ile eskitme gibi yöntemler kullanabilirsiniz. Silerek eskitme yönteminde boyamak istediğiniz ahşap zemininizi 24 saat arayla iki kez boyamalısınız. İki kat boya işleminin ardından kuruyan zemine 1 ölçü eskitme kremi ve 2 ölçü glazing medium karıştırarak hızlıca uygulamalısınız. Bir bez ya da sünger kullanarak bu karışımı dikey doğrultuda mobilyanız üstüne yaymalısınız. Bu karışım da kuruduktan sonra verniğinizi uygulayabilirsiniz. Silme işlemini son aşamaya kadar gerçekleştirdikten sonra ise budak aleti ile eskitme kremini uygulayabilirsiniz. Silme yönteminden tek farkı sünger ya da bez yerine budak aleti kullanmanız olacaktır. Böylece çok daha doğal ahşap görünümü elde edebilirsiniz.

  Kamelya Dekorasyonu Türleri
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri