Yandex
Ev Dekorasyonu

Erkek Çocuk Odası

04.01.2017
2.774

Erkek Çocuk Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı? Tek ve İki Erkek Çocuk Odası İçin Çocuklarınızın Zevkine Hitap Eden Harika Dekorasyon Fikirleri

Erkek Çocuk Odası

Çocuğunuzun eğlence, dinlenme ve çalışma alanı olarak kullanılan erkek çocuk odası dekorasyonu son derece önemlidir. Erkek çocukları, odalarında arkadaşları ile keyifli vakit geçirmek, kafa dinlemek ve verimli ders çalışmak ister. Erkek çocuklarının odalarından keyif almaları için odaları istedikleri renklerde döşenerek çocuğunuzun hobilerine uygun dekoratif ürünlerle süslenmelidir. Kız çocukları gibi süslenmeyen erkek çocuk odalarında yatak modeli dışında çalışma masası mutlaka işlevsel olmalıdır.

Erkek Çocuk Odası Nasıl Olmalı?

  1. Erkek çocukları için birçok alternatif varken çoğu ebeveyn için iç açıcı mekanlar hazırlamak öncelik olandır. Denizci temalara sahip erkek çocuk odaları gemi malzemeleri, bulutlar, dümen temalı duvar dekorasyonları ile bütünlenebilir. Bu oda dekorlarında yine mavi ve beyazın bütünlendiği halı ve perde modelleri seçilebilir.
  2. Çocuklarınızın hobilerine yönelik dekor yapmak hem çocuğunuzun odasını sevmesi açısından memnuniyet sağlar hem de çocuğunuz odasında verimli saatler geçirir. Çocuğunuz futbola veya basketbola meraklı ise bu yönde oda tasarımları yapmak dizaynda bu objeleri kullanmak en mantıklı seçeneklerdendir.
  3. Çocuk odalarında öncelik, şık bir döşemeden sonra kullanışlı ve bol fonksiyonel özelliklere sahip oda dizayn etmektir. Modüler özelliklere sahip odalarda raflar yapılmalı, çalışma masası büyük düşünülmeli ya da yatağın üstünde ekstra kitaplık alanı bulundurulmalıdır.
  4. Kendine has özellikleri bulunan erkek odaları kız çocuklarından farklı olarak gösterişsiz ama işlevsel olmalıdır. Çocuğunuzun odasına aksesuar veya objeler seçilecekse mutlaka çocuklarla birlikte karar verilmelidir.
  5. Erkek çocuk odalarında renk birleşimleri illa mavi renk olacak diye bir kaide yoktur. Çocuğunuzun zevk ve renk tercihleri yeşilden veya turuncudan yana olabilir. Bu konuda ısrarcı olmamanızda fayda vardır. İlla tercihiniz mavi renkleri kullanmaksa bu rengi perde, halı veya duvar dekorunda uygulayabilirsiniz.
  6. Kırmızı, mavi, turuncu, yeşil, bej rengi ve kahverenginin en çok tercih edildiği çocuk odalarını, başka renklerle dekore etmek istiyorsanız bunlar ya soft renkler ya da sıcak pasteller olabilir.
  7. Arabalı yataklardan tutunda askeri meşale etkilerine kadar birçok tarzda döşeyebileceğiniz çocuk odalarında düşünmeniz gereken bu odanın çocuğunuza ne kadar yeteceğidir. Ergenlik döneminde arabalı yataktan hoşlanmayacağını varsayarsak ve değişim gücünüz yoksa çocuk odalarınızı ileriye dönük modern tarzlarda döşetmenizi öneririz.
  Kız Çocuk Odası Dekorasyonu

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. HALİL dedi ki:

    nasıl iletişime geçebiliriz bigisi olan veya bu konuda yetkili olan varsa bu mesajıma cevap verirse sevinirim saygılar (GENÇ ODASI İLE İLGİLİ) 🙂

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri