Ev Dekorasyonu

Enza Home Oturma Odası Dekorasyonları

02.08.2020
15
Enza Home Oturma Odası Dekorasyonları

Enza Home, dünyanın yükselen mobilya mağazalarından biridir. Markanın yıl içinde çıkardığı koleksiyonlar, usta tasarımcıların imzalarını taşır niteliktedir. Ev modasına yön veren Enza Home oturma odası dekorasyonları genellikle nötr renklerden oluşan ve mobilyaya her renk ayrıntıyı uydurabileceğiniz tarzda üretilmiştir.

Enza Home Oturma Odası

Enza Home, kurulduğu günden beri yumuşak, nötr renkleri mobilyalarında tercih etmiştir. Bunun sebebi, her renkteki dekor eşyasının ortama uyum sağlamasının istenmesidir.

2020 Enza Home oturma odası dekorasyonları gelecek yılların dekorlarına ışık tutacak renktedir. Sıcak renk olarak turuncu, bordo, lacivert ve zümrüt yeşili renklerinin; soğuk olarak da füme, gri, krem ve vizon renklerinin kullanımda olduğunu görüyoruz. Koltukların yumuşak yapılı minderlerle bezeli olduğunu ve koltuk sırtlarının da chester desen tarzında olduğunu görmekteyiz. Bu yılki koleksiyonlarda göze çarpan diğer ayrıntı da neredeyse hiç köşeli koltuk bulunmamasıdır. Oturma odalarının da klasik etkiler taşıdığı günümüzde elbette ki köşeli koltuk kullanmamak en doğrusudur.

Sıcak renklerin hakim olduğu oturma odası dekorasyonlarında halıların ve fon perdelerin de aynı sıcak tonlarda kullanılmamasına özen gösterilmiştir. Örneğin zümrüt yeşili bir oturma grubunda kullanılan halı safran sarısı ve yeşilin koyu tonlarından; fon perde de tarçın renginden oluşur. Aynı şekilde bordo renkli koltuk takımının yanında bordo ve tonları ağırlıklı bir halının var olduğu gözümüze çarpıyor. Bu tarzda döşenen odalar ise uyumu yakalamış ve insana dinginlik veren odalardır. Öte yandan soğuk renklerden kremin hakim olduğu oturma gruplarında sıcak tonlarda halıların kullanıldığını görüyoruz. Krem rengi gruba karşılık bordo ya da lacivert renkli halının kullanımı bu yıl oldukça yaygın. Koltuk minderleri de aynı şekilde lacivert ve kremden oluşuyor. Buna karşılık fon perdelerinde krem veya kum tanesi tonlarının kullanıldığı gözümüze çarpan bir diğer ayrıntı. Enza Home oturma odası

  Sade Oturma Odası Dekorasyonu

dekorasyonları için kullanılan aydınlatma tonları da sıcak sarı tonlardır. Her oturma grubunda gözümüze çarpan diğer ayrıntı da koltukların yerden belirli bir miktarda yüksek olması ve koltuk ayaklarının da parlak metal olmasıdır. Metal ayak kullanılmasının sebebi bu ayakların hem spor hem de klasik konsepte uyabilmesidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri