Yandex
Ev Dekorasyonu

En Yeni Perde Modelleri

En Yeni Perde Modelleri

Hayatımızda en keyif aldığımız alanlardan biri şüphesiz ki evimizdir. İşlerimizden fırsat buldukça evimizde oturup keyif yapmak isteriz. Evimizin dekorasyonu da keyif ve mutluluğumuz ile doğru orantılı diyebiliriz. Bu yüzden eşyalarda ve aksesuarlarda değişiklik yapmak isteyebiliriz. Ya da yeni eve taşınıyorsak o senenin modasına uygun ürünleri evimize yerleştirmek isteriz. Salon, mutfak, banyo derken her oda için birbirinden farklı ürünler kullanabiliriz. Ama en çok kullandığımız ürünlerden biri perde diyebiliriz. Aklınıza gelebilecek her odada perde görmeniz mümkün. Ev dekorasyon tarzınız nasılsa ona uygun şekilde perde modelleri bulabilirsiniz. Renk ve model olarak çok fazla seçeneğe sahip olduğu için istediğinizi bulabilirsiniz. İsterseniz en yeni perde modelleri konusunu detaylı bir şekilde biraz bahsedelim.

Ev dekorasyonunuza uygun birçok seçenek olduğunu söyledik. Modern, klasik, iskandinav, country ve avangart tarzlara uygun birçok seçenek mevcut. Perde stili evinizin havasını komple etkiler. Bu durumda perde daha da önem kazanmış olur. Perdeleri kullanılacak alanın stiline göre seçmek gerekir. O zaman size yardımcı olacağını düşündüğümüz en yeni perde modelleri konusunda bahsedelim.

Tül perdeler fon perdeler, zebra, slüet, stor perde, jaluzi, briz, plise, screen, katlama ve kruvaze gibi perde çeşitleri vardır. Fonksiyonlarına ve kullanıldıkları alanlara göre değişiklik gösterirler. Modellerin yanı sıra kendi kendini temizleyebilen modellerin çıkmasıyla kafalar daha karıştı. Kruvaze , kabartma yani diğer bir adıyla blackout , stor , pileli , jaluzi , briz , screen , plise , dikey , silüet ve rüstik olarak modelleri aşağıda sıraladık. Gelin çeşitlerine göre teker teker perde modellerini inceleyelim.

En Yeni Perde Modelleri Nelerdir?

Kruvaze perdeler

Tercihen büyük camlarda kullanılmalıdır. kısa veya uzun kullanılabilir genelde camlara belli oranlarda uygulanır fakat nadir durumlarda açının Simetrisi bozulabilir ayarını düzgün yapmak gerekir zira modelin bir anlamı kalmayabilir manzarası olan evlerde kullanılması daha avantajlıdır hem manzaradan olmazsınız hem de perdenin getirdiği şıklıktan..

  Trend Perde Güpür Modelleri

Katlama Perdeler

Bu tarz perdeler genellikle mutfak ya da banyoda çok fazla tercih edilen ürünlerdir. Stor perdelere de çok benzeyen bu ürünlerde tek fark katlamalı olmalarıdır. Model olarak genellikle avangart ve klasik tarza çok fazla uyum sağlayamasa da country ve iskandinav tarzın sevilen ürünlerinden diyebiliriz. Renk olarak koyu değilde daha çok küçük desenli ve pastel tonlu modeller daha uygun oluyor. Eğer mutfak için düşünüyorsanız desenli olanlar uygun sade düşünüyorsanız da mutfakta kullanabilirsiniz.

Rustik Perdeler

Rustik perdeler genellikle vintage ya da eskitmeli ev dekorasyonlarında çok kullanılan bir perde modelidir. Beyaz, siyah, kahverengi ya da nasıl istiyorsanız rustik borusunu o şekilde tercih edebilirsiniz. İstediğiniz renkte bulamıyorsanız da kendiniz boyayabilirsiniz. Yanlardan toplanması sayesinde kruvaze perdelere de benzetilir. Ayrıca yanlara toplanması sayesinde büyük kolaylık sağlar. Eğer ev dekorasyonunuz bohem, iskandinav, country tarzda ise rustik perde modelleri tam size göre.

Stor Perdeler

Belki de evlerin en çok kullanılan perde modellerinden biri diyebiliriz. Her oda için uyum sağlayan ürünlerden biridir. Genellikle tüller ile kullanılır. Ancak tül kullanmak istemeyenler için stor perdeler de yeterlidir. Normalde en çok gördüğümüz rengi kremdir. Dilerseniz ev dekorasyon tarzınıza uygun rengi siz belirleyebilirsiniz. Son zamanlarda en çok tercih edilen modeller arasında yer alır genellikle tüllerle birlikte kullanılır tül perdenin altında düz bir görüntü oluşturur. 2 veya 3 kanatlı olarak farklı aralıklarda kullanılabilir.

Fon Perdeler

Fon perdeler genellikle evde güneşlik yerine kullanılan perdelerdir. Ancak son zamanlarda tüle ihtiyaç duymadan sadece fon perdeler tercih edilmeye başlandı. Renk, kumaş ve model olarak birçok seçeneğe sahip olan fon perdeler banyo da dahil olmak üzere neredeyse her odada karşınıza çıkabilir. İsterseniz tül ile birlikte de kullanabilirsiniz. Ki bizce fon perde tül ile daha şık bir uyum sağlıyor.

  Rönesans Mimarisi Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Aklınızda daha kolay fikir ve tasarım oluşması açısında paylaştığımız görsellere bir göz atın deriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri