Yandex
Ev Dekorasyonu

En Yeni Balkon Aksesuarları

08.05.2020
541
En Yeni Balkon Aksesuarları

Yaz ayları geldi çattı ve bizler için artık balkon sezonu tam anlamıyla açılmış oldu. Evin yazın kullanmayı en çok sevdiğimiz alanlarından biri tabi ki balkonlarımız. Balkonumuzın büyük ya da küçük olmasını dert etmeden akşam üstü çayımızı kahvemizi alıp direkt oraya koşuyoruz. Komşularla, misafirlerle kısacası sevdiğimiz insanlarla beş çayı vaktini balkonumuzda geçiriyoruz. Ama tabi keyifli vakit geçirmemizi sağlayan etkenlerden biri de balkonda kullandığımız aksesuarlar. Eskiden balkonlar odadan sayılmaz kiler yapılıp dolaplara sığmayan eşyalar konulurdur. Ama şimdi durum değişti. Balkon evin can damarlarından biri oldu. Bu yüzden dekorasyonu ve kullanılan aksesuarlar bizim için büyük önem taşıyor. Kimse boş duvarları ve plastik sandalyeleri olan bir balkon istemiyor artık. Ama aksesuarları doğru şekilde kullanmakta çok önemli. Şunu nereye assak saksıyı yere mi koysak hangi aksesuarı tercih etsek diye kafanızda bir sürü soru dönebilir. Bu kısımda da biz devreye giriyoruz en yeni balkon aksesuarları nelermiş sizler için yazdık ve araştırdık. Yardımcı olacağını düşünüyoruz. Çok uzatmadan hemen detaylara geçelim.

Balkon kısmında yeterli geniş bir alana sahipseniz  uygun yemek masası tercih ederek, arkadaşlarınızla ailenizle yemek yeyip yaz akşamlarında eğlenebileceğiniz sabahlayabileceğiniz bir alan tasarlayabilirsiniz. Veya bütün yaz sıkılmadan izleyeceğiniz diziler ve filmler için kendinize ait bir sinema salonunu bile yaratabilirsiniz. İhtiyacınız olan şeyler ise çok basit bir projeksiyon ve birkaç renkli minder ve en önemlisi doğru ışıklandırma. Salaş bir görüntü vermek içinse küçük mobilyalardan ve dekoratif kilimlerden faydalanabilirsiniz. Şimdi gelelim balkonlarımızda hangi aksesuarları kullanabiliriz.

En Yeni Balkon Aksesuarları Nelerdir?

Balkon Duvar Aksesuarları

Balkonunuzda aksesuar anlamında en iyi değerlendirelecek alanlardan biri duvarlardır. Daha önce de dediğimiz gibi balkonlarımız artık bir odadan farksız. İster balkonunuzu kapatın ister açık kullanın hiç fark etmez dekorasyonu ve aksesuar kullanımı çok önemlidir. Örneğin bir duvara sarmaşık çiçeklerden oluşan ve bütün duvarı kaplayan bir aksesuar koyabilirsiniz. O sarmaşıkların aralarına da renk çiçekler ekleyebilirsiniz. Ya da sevdiğiniz tabloları, çerçeveleri duvara asabilirsiniz. Kendinize küçük bir kütüphane oluşturmak için rafları duvara monteleyip kitaplarınızı dizebilirsiniz.

Balkonunuzda akşam keyifle oturmak için duvar kısmına şık lambalar ekleyebilirsiniz. Saksılarınızı ya da led ışıklarınızı yine duvarda kullanabilirsiniz. Bunların yanı sıra ayna da duvar için kullanılacak aksesuarlar arasındadır. Alanınız geniş ise balkon duvarınıza küçük bir dolap bile monte edebilirsiniz. Böylelikle balkonda yemek yerken kullanacağınız sofra eşyalarını mutfaktan almak zorunda kalmazsınız. Ya da diğer odalarda artan eşyaları içerisine koyabilirsiniz. Aynı zamanda duvarınızı istediğiniz renklere boyayıp farklı bir görüntüde elde edebilirsiniz. Bu alternatiflerin hepsine kendinizden bir şeyler katabilirsiniz.

  Antrasit Koltuk Takımı Modelleri

Yer İçin Tercih Edilecek Aksesuarlar

Sık sık vakit geçirmekten keyif aldığımız alanlardan birinin balkon olduğunu söylemiştik. Bu alanda yer için kullanılabilecek birçok aksesuar mevcut. Küçük minderler, yere atılacak kilimler, saksılar ya da mumlar. Bunlar ile birlikte balkon dekorasyonunu istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Ayrıca küçük sehpalar üzerine tatlı veya şık objeler vazolar koyabilirsiniz. Yere koyabileceğiniz bir diğer aksesuar ise tabi ki şamdanlar olabilir. Dergilikler ekleyebilirsiniz ya da küçük sepetler koyabilirsiniz. Minder kullanmak istemezseniz taburelerde sizd yardımcı olacaktır. Yerlere koyacağınız çiçeklerde en yeni balkon aksesuarları için çok sevilen örnekler arasında. Mumları isterseniz şık tepsilerin üzerinde yere koyabilirsiniz. Hem tehlike açısından sorun olmaz hem de daha şık bir görüntü oluşturur. Aynı zamanda minderin üzerine örgü battaniyelerden de koyabilirsiniz. Serin yaz akşamlarında size eşlik eder.
Bu detayları görsellere bakınca daha iyi anlayacaksınız ve aynı zamanda aklınızda daha kolay fikir oluşucak.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri