Yandex
Ev Dekorasyonu

En Sağlıklı Duvar Boyası Hangisidir?

18.11.2020
16
En Sağlıklı Duvar Boyası Hangisidir?

Sağlık her şeyden önce gelmektedir. Bu yüzden her alanda sağlığı ön planda tutmak gerekmektedir. Sağlığın ön planda tutulduğu önemli bir alan ise duvar boyalarıdır. Duvar boyasında sağlıklı olanlar tercih edilmek istenmektedir. Peki ama en sağlıklı duvar boyası hangisidir?

Sağlıklı duvar boyalarında çeşitli markalar bulunmaktadır. Kişiler için en sağlıklı olanı hangisidir önce bunun araştırmasını yapmak gerekmektedir. Yaşam alanlarında çok zaman geçirilmektedir. Bu yüzden kullanılan boyanın bir zararı var mı ya da ne kadar yararlı bilmek gerekmektedir. Yani insan sağlığını olumlu veya olumsuz nasıl etkiler ayrımına detaylı bir şekilde bakmak gerekmektedir.

Hangi Boyalar İnsan Sağlığına Zararlıdır?

En sağlıklı duvar boyası hangisidir sorusunun cevabından önce zararlı olanları bilip, onları eleyerek gitmek daha mantıklıdır.  Zararlı olan boyalardan ilki sentetik duvar boyalarıdır. Bu boyaların içerisinde benzen, eter, alüminyum gibi bileşenler içermektedir. Bu bileşenleri ve çok daha fazlasını içerdiğinden dolayı da oldukça zararlıdır.

Su bazlı boyalar da tıpkı sentetik boyalar gibi zararlı bileşenler içermektedir. Bu bileşenler ise propilen, glukol, cıva, kurşun ve çinkodur. Elbette ki çok daha fazlası da mevcuttur içerisinde. Zararlı maddelerin olumsuz etkisi ise ıq seviyesinde gerileme, işitme azlığı, dikkat dağınıklığı, huzursuzluk gibi durumlar yaratmaktadır.

Silikonlu boyalar ise duvarda oksijen geçişini engeller ve doğal olarak iç mekanlarda kullanılması yararlı değildir.

En sağlıklı duvar boyası hangisi sorusunun cevabı plastik duvar boyaları olabilir. Geçmiş zamanda tercih edildiği kadar yoğun bir şekilde tercih edilmemekle birlikte aslında oldukça sağlıklı bir boyadır. Silinme özelliğine sahip olmadığı için rağbet görmemektedir. Silikon ve su bazlı boyalar gibi değil, plastik boyalar nefes almaktadır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta bilinen ve güvenilir yerlerden almayı tercih etmektedir.

Boya tercih edilirken görselden ziyade sağlıklı olmasına da özen gösterilmelidir. Çünkü yaşam alanında geçirilen belirli bir zaman vardır. Bunun az ya da çok olması fark etmemektedir. Bilhassa çocuk ve bebek odalarını badana yaptırmadan önce en sağlıklı duvar boyası hangisidir sorusunu ebeveynler kendilerine muhakkak sormalıdır.

  Ofisler İçin Duvar Kâğıdı Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri