Ev Dekorasyonu

En Çok Tutulan Koltuk Rengi

12.04.2020
76
En Çok Tutulan Koltuk Rengi

Dekorasyon herkes için önemli bir yere sahiptir. Bulunduğumuz konfor alanımızda büyük ya da küçük değişiklikler yapmak bizi her zaman motive eder. İster yatak odanızı ister mutfağınızı ya da salonunuzu gönlünüze göre tasarımlar ile yeni baştan oluşturabilirsiniz. Ancak bu tasarımların en önemli kısmı ise renkleridir. Evinizde kullanacağınız eşyanın modeli kadar rengi de büyük önem taşır. Son dönemlerde hangi renkler moda olmuş, trendler neler, Pantone bu sene hangi rengi seçmiş ya da bizim paylaşacağımız yazıyı okuyarak aklınızda olan renk ve tasarıma kolayca ulaşabilirsiniz. Mesela bu verdiğimiz örneklere göz gezdirmek sizi iyi yönde etkileyecektir. Renklerden modellerden bahsediyoruz ama hangi ev eşyası için. Hemen söyleyelim bu yazımızda en çok tutulan koltuk rengi hakkında detaylı bir şekilde sizi bilgilendireceğiz.

Koltuk çok kullanışlı bir eşyadır. Evin sadece salonu değil artık yatak odasında bile yerini almaya başladı diyebiliriz. Hatta mutfakları büyük olan ve mutfakta çok fazla vakit geçirmeyi seven insanlarda yemek masasından sonra en çok koltuk tercih ediyor dekorasyon için. Tasarımlar ve renk seçenekleri artık çok fazla olduğu için her ev dekorasyon tarzına uygun koltuk rengi de bulmak mümkün. Ancak bu sene ve son birkaç yıldır en çok tutulan koltuk rengi krem ve gri tonları diyebiliriz. Bu renkleri haki, kiremit rengi ve bordo takip ediyor.  Pantone’un bu sene ki açıkladığı renk ise klasik mavidir. Son zamanlarda mavi rengi de en çok tutulan koltuk rengi oldu diyebiliriz.

Her alanda kullanılan bu koltuklar evinize farklı bir dekorasyon havası katacaktır. Renk seçenekleri çok fazla olduğu için karar vermekte biraz zorluk çekebilirsiniz. Ancak en çok tutulan koltuk renginin kolaylıkla krem ve gri tonları olduğunu söyleyebiliriz. Her odaya uyacak şekilde diğer renkleri de kullanmanız mümkün. İsterseniz renkler hangi alanlarda daha iyi kullanılabilir biraz ondan bahsedelim.

En Çok Tutulan Koltuk Rengi Hangi Alanlarda Kullanılabilir?

Söz konusu koltuk olunca ilk akla gelen salon ya da oturma odası oluyor. Ancak koltuğun artık kullanım alanı düşündüğünüzden daha çok. Biraz önce en çok tutulan koltuk renklerinden bahsettik. Şimdi ise bu koltuklar hangi alanlarda kullanılabilir, biraz ondan konuşalım. Öncelikle krem ve gri tonlarından bahsedelim. Gri için antrasitte diyebiliriz aslında. Çünkü grinin yanı sıra siyaha yakın renklerde çok seviliyor.

  Ahşap Ev Dekorasyonu

Salon, oturma odası gibi alanlarda dekorasyon tarzına göre model ve renk seçimi yapılıyor. Duvar rengi ya da koltuk haricinde kullandığınız her mobilyaya uyum sağlayabilecek bir renk varsa o da kesinlikle krem tonlarıdır. Gri rengini de bu seçenekler arasına ekleyebiliriz. Söz konusu yatak odası ise ve alanını geniş ise orada da koltuk kesinlikle kullanılabilir. İkili ya da tekli duruma göre siz karar verebilirsiniz. Yatak odası dekorasyonu için en sevilen koltuk rengi genellikle gri tonlar oluyor. Ya da biraz daha farklılık istiyorsanız yatak odası için haki, bordo gibi renkleri tercih edebilirsiniz.

Bahçe dekorasyonunun da vazgeçilmezi olan koltuklarda son zamanlarda en çok tutulan koltuk rengi beyaz, kiremit rengi ya da krem. Sıcak havalarda güneşi çekmemesi ve renginin solmaması için en çok bu renk koltuklar kullanılıyor. Aynı zamanda ortama ferah ve hoş bir hava kattığı içinde çok seviliyor. Bu renklerin yanı sıra haki, mavi ve bordo gibi kullanımı zor olan renkler mutfaklarda yerlerini çoktan almaya başladı bile. Mutfaklara biraz renk ve değişiklik katmak istiyorsanız en sevilen koltuk rengi olan maviyi, bordoyu ya da yeşili tercih edebilirsiniz.

Aklınızda daha kolay fikir oluşabilmesi için paylaştığımız görsellere bir bakın deriz..

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri