Yandex
Ev Dekorasyonu

El Yapımı Paspas Modelleri

09.08.2020
42
El Yapımı Paspas Modelleri

Evimizin her köşesinde kullanıma hazır halde olan el yapımı paspas modelleri ara sıra yaşam kurtarıcı rol oynayarak evdeki birtakım alanlarımızı kapamamızı sağlar ara sıra de dekor amaçlı kullanırız.Örgü, tığ işi yada şiş kullanarak tamamen el becerisidir. Oldukça mükemmel modellerin gün yüzüne çıkmasına vesile olan kadınlar harbiden elleri öpülesiler.  Örgü örmek kimi vakit hobi olarak tarihi değerlendirmek adına dokunmuştur. Kimi vakit evinizi süsleyebileceğiniz aksesuarlar oluşturmanıza, kimi vakit da aileniz ve sevdikleriniz için maddi ve tinsel değerlerin oluşmasına imkan sağlar.

Bugün evleriniz de oluşturabileceğiniz boş alanlara örgü paspas yaparak istediğiniz renk tonlaması ve istediğiniz renkte oluşturabilirsiniz. Böylelikle evinizde bulunan boş alanları daha şık olmasına, kapıların girişlerini de muhafaza etmiş olursunuz. Örgü paspas modellerini evinizde daha ilkin örmüş olduğunuz artık ipler varsa onlardan da istifade edebilirsiniz. Oldukçafazla seçeneğin olması kafanızı karıştırabilir sadece siz doğru olan modeli ve doğru olan rengi seçmelisiniz.Gerek evinizdeki eşyalara nazaran model gerek eşyaların rengine nazaran kombin olabilecek renk tonlaması seçmenizde fayda var.

El Emeği Örgü Paspas Yapımı

 Paspas modelleri yapımı için en önce lüzumlu malzemeleri temin etmeniz lazım. Sonrasında örmeye başladığınızda zevkli birçok da oyalayıcı bir uğraş. Yukarıda da bahsettiğimiz benzer biçimde evimizdeki artık iplerinizi değerlendirmek içim örgü paspas yapımı oldukça mantıklı.

El örgüsü paspas yapımı örgü bilenler için şiş yada tığ kullanarak örebileceğiniz değişik modeller mevcut. Sıralı paspas örebileceğiniz benzer biçimde tüm gibi de örebilirsiniz.Evinize ve keyfinize nazaran tasarlayabilirsiniz.

El Yapımı Paspas Modelleri Ölçüleri

El yapımı paspas modelleri yaparken en çok dikkat edilecek hususlardan bir tanesi istediğiniz renk ve ölçüdür. Evinizin boş alanlarındaki ölçüye nazaran hazırlamanızda yarar var kapı önlerinde çoğu zaman 1 metre veya 50-70 santimetre aralıklarında örülebiliyor.

  Laptop Masası Tercihi Neye Göre Olmalıdır?

Çocuk odalarında, banyolarda, oturma odalarında ve döşek odalarında kullanabileceğiniz el yapımı örgü paspas modelleri vardır. El yapımı paspas modelleri ise;

  • Örgü çocuk odası için baykuşlu paspas
  • Örgü çizgili paspas: Örgülerinizden artan iplerle aşağıdaki benzer biçimde çizgili paspaslar yapabilirsiniz.
  • Yıldız örgü paspas: Paspasın üstüne star motifi olan yıldızı işleyerek daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.
  • El işi örgü paspasları: El işi örgü paspasları oda, döşek odası, balkon ve banyolarınızda kullanabilirsiniz.
  • Renkli örgü paspas: Renkli örgü paspaslar evinizin dekorasyonunda mühim rol alacaktır.
  • Yuvarlak paspas modeli/Örgü yuvarlak paspas: En oldukça kullanılan paspaslar yuvarlak olan modellerdir.
  • Yatak odası için örgü paspas modeli: Yatak odaları için yapacağınız örgü paspaslar aşağıdaki benzer biçimde oldukça tatlı görünecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri