Ev Dekorasyonu

El Dokuma Halı Modelleri

18.01.2017
1.500

El dokuma halı modelleri. El dokuma halısı nasıl temizlenir? El dokuma halı desenleri ve en güzel örnekleri ile galerimizde sizlerle.

El Dokuma Halı Modelleri

El dokuma halı modelleri, çağdaş yaşamda hiç eskimeyen antika halı modelleri, usta bir işçilik ve el emeğinin sonucudur. Vintage ve retro tarzı benimseyenler ya da dekorasyonlarında dikkat çekici bir obje kullanmak isteyenler, kaliteli duran el dokuma halı modellerine yöneliyor. Modern yaşam ile bütünleştiğinde eklektik tarzı yansıtan dekorasyon bütüne bakıldığında salon ve oturma odalarında ihtişamlı görünüyor.

El Dokuma Halısı Nasıl Temizlenir?

  1. Hassas olan el dokuma halıları kök boyaları kullanarak dokuma sağlandığı için daha dikkatli temizlik sağlanmalıdır. Temizlik şirketlerine vermekten çekiniyorsanız evde temizlik yaparken önerilerimize kulak vermelisiniz.
  2. El dokuma halılarının ömrünü uzatmak için düzenli bir şekilde temizlik yapılması şarttır.
  3. Su ile temizlendiğinde boyasında akma yaşanabileceği için temizliğin mutlaka iyi ellere teslim edilmesi gerekir.

El Dokuma Halıları Nasıl silinir?

  1. Kadınlar haftada bir kere mutlaka halılarını silkeler. Fakat el dokuma halıları silkelendikçe yapısı bozulabilir ve esneme sağlar.
  2. El dokuma halılarına su döktüğünüzde rutubet ya da nem yapabilir. Diğer halılarınızdan ziyade el dokuma halılarınızın su ile teması rutubet yapabileceği için hemen havalandırılmalıdır.
  3. El dokuma halılarınızı temizletmek için kuru temizleme şirketlerinden uzak tutun.
  4. Saçakları bulunan el dokuma halılarında saçaklar için tarak, beyazlatıcı ürünler kullanılmamalıdır. Saçaklar tarandıkça zamanla dökülerek kopmalar yaşanabilir.

El Dokuma Halılarda Desen

Genellikle oryantal desenlerde üretilen el dokuma halı modelleri modern yaşama da kimi zaman uyarlanabiliyor. Yani modası ve desenleri genellikle hep aynı olan el dokuma halılar eskiden ne ise şimdi de o. İster yer zemininde isterseniz de duvarda dekoratif olarak kullanılabilecek halı modelleri evlerde, otellerde ve şık restoranlarda da kullanılabiliyor.

El Dokuma Halı Fiyatları

Zahmetli üretilen el dokuma halıları zaman alan ve el işçiliği isteyen halı modelleridir. Antika halı modelleri el dokuma halılar olduğu için zaman ilerledikçe antikaların arasına girer. Bu nedenler el dokuma halı modelleri kaliteli ve pahalıdır. Özellikle ipek el dokuma halı modelleri birçok insanın alamayacağı yüksek bütçeler ile üretilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri