Yandex
Ev Dekorasyonu

Ekru Renk Yatak Odası Dekorasyonu

02.10.2020
30
Ekru Renk Yatak Odası Dekorasyonu

Ekru renk yatak odası dekorasyonu, bu rengin olumlu etkileri sayesinde ortamda huzuru yakalamanızı sağlayacak bir dekorasyon stilidir. Bu renk, bej rengine göre biraz daha açık olarak ifade edebileceğimiz bir renktir. Ekru renk, tonu açısından aydınlık ve ferah görünmesi istenen alan ve mekânlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle de dışardan gelen ışığı, iç mekâna taşımak için ekru renk ideal bir seçenektir. Güneşin evinizin içerisinde dolmasını sağlayan bu renk, uyumlu renklerdeki yatak odası mobilyaları ile beraber ortama çok iç açıcı bir atmosfer yansıtır.

Ekru renk yatak odası dekorasyonu, bu renk yumuşak ve nötr bir renk olduğu için risk taşımayan bir modeldir. Aynı zamanda ekru renk, dekorasyon alanında modası hiçbir zaman geçmeyen bir renktir. Sakinleştirici ve huzur verici bir etkisi vardır. Beyaz renge nazaran diğer renk ve tonları ile çok daha rahat bir şekilde kombin edilebilir.

Ekru Renk Duvarlar

Ekru renk duvarlar, dekorasyonda tercih edilen seçeneklerdendir. Ekru renk duvar boyaları, daha çok da bej renginin tonuna benzemektedir. Ama bir ton daha açık olduğunu söyleyebiliriz. Bununla beraber bahar ve yaz mevsimlerinde kullanabileceğiniz uyumlu renklerdendir. Çünkü açık tonlarıyla beraber yaz mevsiminde evinizin çok daha aydınlık şekilde gözükmesini sağlar; bahar aylarında ise dışarıdaki ferah havayı evinize yansıtabilir. Bu sayede evinizin yeni ve rahatlatıcı bir atmosfer kazanmasını sağlamış olursunuz. Ayrıca bu renk boya, pek çok eşya ve mobilyanızla da uyum yakalayabilecektir. Diğer renklerle de kolay uyum sağlayabilen bu renk, misafirlerinizin de dikkatini çekmede başarılı olur.

Ekru Renk Yatak Odası Dekorasyonu İçin Uyumlu Renkler

Ekru yatak odası dekorasyonu için uyumlu renkler üzerinden çalıştığınızda o zaman ortamda istediğiniz olumlu atmosfer ve etkileri de yakalamanız mümkün olacaktır. Üstelik bu renk, yumuşak tonda renklerden bir tanesi olduğundan dolayı birçok renk ile mükemmel bir uyum yakalar. Ortama sakinlik, aydınlık ve huzur getirecek olan ekru renk ile uyum içerisinde kullanabileceğiniz bu renkler arasında ise şunları örnek gösterebiliriz:

  • Bebek Mavisi,
  • Turkuaz Rengi,
  • Antrasit Rengi,
  • Vişne Çürüğü Rengi…
  Alfemo Yatak Odası Takımları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri