Yandex
Ev Dekorasyonu

Duvara Katlanabilen Yatak Modelleri

06.09.2020
85
Duvara Katlanabilen Yatak Modelleri

Duvara katlanabilen yatak modelleri, günümüzde evlerin gitgide küçülen metrekarelerde tasarlanıyor olmasıyla birlikte çok tercih edilir oldu. Hatta evlerin gitgide küçülmesi nedeniyle aslında evlerde bu katlanabilir yatak modelleri bir ihtiyaç hâline geldi, denebilir. Dolayısıyla temelde akıllı mobilya ürünlerine olan ihtiyaçlar artmış oldu. Bu anlamda kimi 10, kimi 20 kimi 30 ve daha fazla yıllık tecrübeleri ile sektörde yer alan mobilya üretici markalar, bu yatak modellerini çeşitlendirmeye başladı. Bu akıllı mobilya ürünleri sayesinde de evlerde mobilya ürünlerinin işgal ettiği alanlar daha da daraltılmış oldu. Yani başka bir deyişle; mobilyaların oluşturduğu alan işgaline son verilmiş oldu da denebilir!..

Duvara katlanabilen yatak modelleri, bazen çiftlerin yatak odalarında bazen ise çocuk odalarında oldukça işe yarayan akıllı tasarım mobilya ürünleridir. Çocuk odalarında kullanılan modelleri ise çocuğunuza oyun alanı için daha geniş bir ortam sunabilmekte… Ya da salonunuz için tasarlanan modelleri sayesinde misafirleriniz geldiği zaman bu odayı bir misafir odasına dönüştürmeniz mümkün oluyor. Açılır kapanır özellikte tasarlandıkları için duvar yatakları ya da duvara monte yataklar olarak da adlandırılabilmekte…

Duvara Katlanabilen Yatak Mekanizmaları

Duvara katlanabilen yatak mekanizmaları ele aldığımızda mekanizmalarının ve bazı özelliklerinin birtakım detaylarının göze çarptığını görüyoruz. Bu modellerin çift kişilik olanları da var, tek kişilik olan modelleri de mevcuttur. Ayrıca dikey veya yatay modelli mekanizmalarda üretilenlerini de bulabilmek mümkündür. Dolayısıyla farklı fonksiyon ve özelliklerde tasarlanmış pek çok model mekanizmasından bahsedebiliriz. Duvara katlanan ranza modelli mekanizmalarda düz ya da masalı olan seçenekler de çok sık tercih edilmektedir. Ayrıca bu ranzalar tekli veya ikili şekilde tasarlanmış modellerde satışa sunulur.

Duvara Katlanabilen Yatak Modelleri Çeşitleri

Duvara katlanabilen yatak modelleri çeşitleri, aslında bir önceki başlık altında saydığımız mekanizmalar üzerinden çeşitlenir. Dolayısıyla farklı fonksiyon ve özelliklerde mekanizmalarda üretildikleri için farklı çeşitleri ile karşımıza çıkar. Buna göre yaşam alanlarının daha da fonksiyonel bir biçimde kullanılmasını sağlayan duvara katlanabilen yatak çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Çift Kişilik Olan Duvar Yatağı Modelleri
  • Tek Kişilik Olan Duvar Yatağı Modelleri,
  • Ahşap Kasa Olan Duvar Yatağı Modelleri,
  • Metal Kasa Olan Duvar Yatağı Modelleri,
  • Ranza Şeklinde Duvar Yatağı Modelleri,
  • Pratik Ütü Veya Yemek Masası Dolapları Modelleri,
  • Pratik Çalışma Masalı Duvara Monte Yatak Modelleri,
  • Pratik Kitaplık Mekanizmalı Duvara Monte Yatak Modelleri.
  Modern ve Lüks Yatak Odası Dekorasyonu

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri