Ev Dekorasyonu

Duvar Raf Modelleri

08.04.2020
106
Duvar Raf Modelleri

Sıcacık evlerimizi süslemek birçok objeyle minyatürlerle duvarlarımızı doldurmak hepimizin hoşuna gitmiyor mu? Koltukların üstünde , yatakların üstünde , boş olan tüm duvarlarda keyfinizce değerlendirebileceğiniz bir alandan bahsediyorum. Her türlü haliyle hiçbir şekilde garipsenmeyecek , bütün evinizde istediğiniz şekilde kullanabilecek hem size fazladan alan kazandıracak hem de evinizi daha şık duruma getirebilecek bir alandan. Hem küçük hem de büyük evlerde rahatlıkla kullanılabilen bir dekorasyon ürününden bahsediyorum. Duvar raf modelleri her evin vazgeçilmez eşyalarından biridir.

Duvar raflarından.. Evimizde odamızda mutfağımızda evin hemen her alanında kullandığımız ve kullanmaktan da büyük keyif aldığımız çeşit çeşit raflardan.. Üstüne objelerden saksılara saatlerden kitaplara aklınıza gelebilecek her şeyle doldurabileceğiniz hem şık hem de inanılmaz kullanışlı bir alan değil mi sizce de ? İstenilen sıklıkta istenilen açılarda ister düz , ister yan , isterseniz de çapraz Bile asabileceğiniz tamamen hayal gücünüze bağlı bi dekoratif alan.

Duvar raf dekorasyon ürünleri dediğimiz zaman aklımıza onlarca model geliyor. Tamamen kendi zevkinize göre , hayal gücünüze göre üstlerini doldurabileceğiniz , istediğiniz tarzda istediğiniz şekilde duvara asabileceğiniz , her şekilde de çok şık olacak banko bir alan. İster metal , ister ahşap , ister sarkıt.. Her şekilde kullanmaya müsait bir kullanıma sahip. Küçük evlerde kitaplık görevi görebilen, bazen çay kahve alanlarına eşlik eden, bazen minik objelere ev sahipliği yapan bazen de evlerimizdeki ölü köşeleri birçok açıdan kullanılabilir hale getiren  alanlara dönüştürüyor.

Duvar Raf Modelleri Nelerdir?

Kullanımı pratik olduğunu kadar , montesi de bir o kadar kolay olduğundan alınırken kesinlikle tereddütte bırakmıyor. Ve banyolarda bile kullanılabilir hale geliyor. Büyük mobilya kullanmak yerine rafları kullanarak oluşturabileceğiniz bir tv ünitesi düşünün. Hem yer kaplamıyor hem masraf yaptırmıyor hem de istediğiniz zaman şeklini değiştirebilme rahatlığına sahip oluyorsunuz. Günümüzde her şey artık o kadar kolay temin ediliyor ki dekorasyon ürünlerine ulaşmak da bir o kadar kolay oluyor. Online alışverişten, istediğiniz yapı marketten veya tanıdığınız mahalle marangozundan bile kolay bir şekilde alabilirsiniz.

  Salonunuz İçin Duvar Kağıdı Önerileri

Dekorasyon rafları Evlerin günümüzde küçülmesiyle aslında daha fazla gündeme geldi. İnsanlar büyük kocaman evlerden daha minimal tarzda evlere geçmeye başladı. E bu küçülen yaşam alanı Tarzı da insanları daha kaba ve büyük mobilyalardan daha küçük ve kullanışlı bir mobilya arayışına mecbur bıraktı. Dekoratif raflar 1+1 , 2+1 evlerdeki küçük alanlarını değerlendirmek için kusursuz bir ürün oldu.

Büyük evlerde ise durum biraz daha farklı oldu. Eskiden insanlar büyük mobilyalar kullanarak veya büyük mobilyaları duvarlara gömerek daha zengin ve daha kullanışlı bir alan oluşturduklarını zannederlerdi. Şu an doğru kullanımla bu durum tabi ki yine aynı. Ama dediğimiz gibi doğru kullanım olması bu durumda çok önemli . O ölü alanları riske atıp tamamen çöp etmek yerine daha basit düşünerek yüksek memnuniyete ulaşmak mümkün.

Duvar Raflarına Hangi Ürünler Yerleştirebilir?

Bir köşeyi komple dolapla kaplamaktansa , birkaç raf kullanarak hem daha ferah hem daha kullanışlı bir alan oluşturabilirsiniz. Yatak odalarında , banyolarda , salonlarda mutfaklarda ve ev girişlerinde her yerde kullanılabiliyor. Yatak odalarında kullanmak için de tabi ki birçok alan var. Şifonyerlerin üstünde dizip ekstra alan kazanabilirsiniz. Komodin yerine daha geniş raflar tercih ederek hem daha modern hem de daha ferah ve geniş duran yatak odalarına sahip olabilirsiniz. Ve emin olun bu kolaylıkların yanına yatak odanızı daha da şıklaştıracaktır. Rafları Yatak başlıklarının üstüne (depreme dayanıklı bir şekilde) monte ederek üstüne tablolar, renkli objeler, minik bitkiler , mumlar gibi.. birçok ürünle süsleyebilirsiniz.

Banyolarda üstlerine çeşitli kokulu mumlar , duş jelleri ve banyo aksesuarları kullanarak banyonuzu daha keyifli alanlara dönüştürebilirsiniz. Yeni bir banyo dolabına olan ihtiyacınızı azaltarak görüntü olarak da güzel görünümler kazandırabilirsiniz. Salonlarda ister tek ister kat kat rafları dizerek kitaplık olarak kullanabilirsiniz. Bunun dışında kokulu mumlarınızı dizmek için kullanışlı bir alan , objelerinizi dizmek için dekoratif bir bölüm , bitkilerinizi dizmek için bir köşe oluşturabilirsiniz. Kat kat üst üste yerleştirerek daha geniş bir alan kazanıp evinizi daha düzenli bir şekilde dekore edebilirsiniz.

  Taş Desenli 3 Boyutlu Duvar Kağıdı Örnekleri

Duvar Raf Modelleri Hakkında Püf Noktalar

Tv ünitesi olarak kullanabilirsiniz demiştik. Şimdi bu konuyu biraz açalım. Kocaman tv üniteleri kullanmak yerine duvara monte edilen raflarla bir tv ünitesi yapabilirsiniz. Rafları Televizyonunuzun üstüne yanlarına veya altlarına sıklığını ve yüksekliğini istediğiniz gibi ayarladığınız tv ünitelerine dönüştürebilirsiniz. Mutfaklarda raflardan oluşan bardaklık olarak kullanabilirsiniz. Örneğin şarap kadehlerini veya şampanya bardaklarını aşağı doğru asabilmeniz için veya kupalarınızı tutacaklarından asabilmeniz için küçük dekoratif alanlar oluşturabilirsiniz. Veya minik rafları kullanarak baharatlık olarak da kullanabilirsiniz.

Evlerin girişinde kullanmak isterseniz de alın size pratik bir  portmanto. Hem anahtarlıklar için bir zemin altına da dekoratif askılık kullanarak bir portmanto sahibi olabilirsiniz. Dediğimiz gibi bu kullanım amaçları tamamen sizin keyfinize isteğinize bağlı olarak daha da çeşitlenebilir ve daha bir çok alanda hayatınıza ve evinize hem kolaylık hem de şıklık katabilir.

Metal duvar raflarından bahsedelim biraz. Oymalı , düz , zigzaglı gibi geniş bir model yelpazesine sahip olan metal raflar ister destekli olarak isterseniz de desteksiz olarak direkt raf kenarlarından vidalarla duvara sabitlenebiliyor. Daha klasik evlerde oymalı çiçekli olarak kullanılabilirken daha modern evlerde kabartmalı şekillerde tercih edilebiliyor. Üç boyutlu olarak da tasarlanmaya başlanan ve online alışverişlerde de karşımıza birçok modelde çıkan metal rafları fotoğraf örneklerimizde de size detaylı bir şekilde anlatacağız.

Duvar Raf Çeşitleri

Ahşap duvar raflarından bahsedelim şimdi de. Düz çizgi , yuvarlak, üçgen ,dörtgen ,beşgen altıgen … ve aklınıza gelebilecek her türlü şekilde tasarlanabiliyor. İster bu şekillerin ortasına ekstra düz raf ekleyip büyüklüğüne göre iç içe raf kullanın isterseniz de direkt bu kenarlara istediklerinizi yerleştirin. Düz çizgi olan raflarda genelde altlardan metal tutacaklarla duvarlara asılan modellerin yerini yavaş yavaş kendinden rafların duvara gelecek bölümlerinde bulunan vidalar ve minik tutacaklar aldı.

  Kumtaşı Renkli Oda Dekorasyonları

Monte yerlerinin görünmemesiyle kullandığımız alanlarda hem daha temiz hem de daha modern görüntüler yakalamış olduk. Farklı bir açıdan bakılınca ise bu metal tutacakları rafların alt tarafına değil de üst tarafına asarak daha değişik görüntüler yakalayabiliriz. Sarkıtlı duvar raflarında ise halatlarla veya zincirlerle duvara asılan ve rafları havada tutan farklı bir modelde görüyoruz.

Hatta raf fikir olarak o kadar beğenildi ki merdiven olarak raf tarzı basamaklar kullanılmaya başlandı. Oturak olarak da çok sık görmememize rağmen küçük alanlarda raf oturaklar da kullanılmaya başlandı. Dekoratif raf modelleriyle ilgili kısa açıklamalardaki bulunduk. Birkaç fikir edinmeniz için Şimdi de  15 tane fotoğraf üzerinden 15 farklı dekoratif raf modellerini birlikte inceleyelim. Hem sizler için birer fikir olsun hemde farklı modelleri görerek kullanım amaçlarının ne kadar geniş olduğunu hep birlikte gözden geçirmiş olalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri