Yandex
Ev Dekorasyonu

Dondurma Çubuklarından Raf Nasıl Yapılır

09.08.2020
44
Dondurma Çubuklarından Raf Nasıl Yapılır

Evleri gerçekleştiren yapılar duvarlardır.Duvar aksesuarlarının en fazlaca tercih edilenleri de dekoratif duvar raflarıdır.Hayal gücünün en keyifli taraflarını raf tasarımlarına yansıtabilirsiniz. Yazın o can sıkan sıcağında, içinizi serinleten dondurmaların çubukları fazlaca değersiz gelebilir. Aslında değildir. Dondurma çubuklarından bir fazlaca dekoratif aksesuar yapılabilir, bunlardan biri de raflardır. Peki, dondurma çubuklarından raf nasıl yapılır sorusunun cevabı ise çok çok basittir. Çubukları arzu ettiğiniz geometrik şekli oluşturacak halde sıralayın ve uçlarından birbirine yapıştırın. Diğer çubukları da bu çubukların üstüne yapıştırarak kalınlığını ayarlayın. İsterseniz boyayarak dilerseniz özgün renginde kullanabilirsiniz. Bazı fikirler derhal tecrübe etmek ve sonucu görmek için gelişir. Dondurma çubukları ile raf yapımı da tam olarak bu fikirler arasındadır.

Dondurma Çubuklarından Raf Yapımı

Altıgen bir raf, ömür alanınıza sandığınızdan fazlaca daha çok hareket katabilir. Duvar dekorasyonunda bu şekilde küçük raflar yaşam kurtarıcıdır. Küçük saksılarda sukulentler yerleştirebilirsiniz. Koleksiyon ürünlerini sergilemek için kullanabilirsiniz. Ufak biblolar yerleştirebilirsiniz. Bu arada bizceyemek yeme masası dekorasyonunda da yaşam kurtarıcı olabilir. Alternatifleri bu şekilde sıralayabilir. Fakat dondurma çubuklarından raf nasıl yapılır sorusu için ilk olarak malzemeleri sıralamalıyız. Gerekli olan malzemelerimiz ise;

  • 11’ e 1 santimetre ebatlarına sahip olan minimum 50’lik dondurma çubuğu paketindenen az 2 adet temin etmek gerekmektedir. Paket fiyatını piyasadaki karşılığı hemen hemen 6 ila 7 TL civarında değişkenlik gösterebiliyor.
  • Ahşap Yapıştırıcı:Pattex’inaerosol ile beraber satılan 200 ml şişesi 10 liraya işinizi görecektir.
  • Vernik:Burada koyu kestane renk kullanılmış sadece koşul değil. Çubukların renkli olanlarından alıp asla renklendirmekle uğraşmayabilirsiniz.
  • Altıgen Şema:PDF olarak indirmek için buraya tıklayıp değişik kaydet diyerek bilgisayarınıza kaydedin. Daha sonrasında 2 tane çıktısını alarak sayfaları işaretli yerlerden birleştirerek kullanabilirsiniz.
  • Fırça:Vernik kullanmayacaksanız mecbur değil.

 Dondurma Çubuğundan Rafın Yapılışı

dondurma çubuklarından raf nasıl yapılır sorusunun adımları görmek gerekiyor. İlk olarak altıgen şemamızın çıktısını alıp birleştirdikten sonrasında 3 tane çubuğun uçlarına yapıştırıcı sürerek klavuzdaki yerlerine koyalım. Daha sonrasında 3 adet daha koyarak altıgen şeklini tamamlayalım.Bu uygulamayı en az 16 kat olana kadar yapılması gerekir. Elinizde fazla dondurma çubuğu varsa ve de daha derin bir raf formu görmek istiyorsanız bu uygulamayı daha fazla devam ettirebilirsiniz. Katlar bittikten sonrasında bir müddet yapıştırıcının kurumasını bekleyelim.Yapıştırıcı kuruduktan sonrasında fırçayla birlikte güzelce vernikleyip kurumaya bırakalım.Vernik de kuruduktan sonrasında altıgen raf yapımı sonlanmış olan ve kullanıma hazır.

  İç Mekân Zemin Kaplama Malzemeleri
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri