Yandex
Ev Dekorasyonu

Doğtaş Koltuk Takımları

28.12.2016
3.233

Doğtaş Koltuk Takımları Modern Çizgileri Ve Zarafeti İle Sizi Etkileyecek. Doğtaş Mobilyanın En Güzel Koltuk Takımları Ve Köşe Koltuk Modelleri.

Doğtaş Koltuk Takımları

Doğtaş Koltuk takımlarında ekru, krem ve ceviz renklerini tercih eden Doğtaş mobilya ince ayrıntıların önemini bilerek üretim yapmış. Koltuk takımlarında kırlentlere önem veren marka farklı renk ve desenlerle yaşam alanlarınızda sıcacık ve samimi etki bırakıyor. Evinize şık bir dokunuş ve konforu getirmeyi amaçlayan Doğtaş mobilya koltuk takımları ile kendinizi daha özel hissetmenizi amaçlıyor.

Koltuk Takımları Nasıl Temizlenir?

Koltuk takımlarını temizlemek külfetli bir iştir. Renkleri solabilir, kumaş zedelenebilir veya yıpranabilir diye çoğumuz koltuklarımızı temizlemekten çekiniriz.

Koltukları süpürün: Koltukları temizlemeden önce elektrikli süpürge ile üzerindeki kir ve tozların alınması gerekir. Koltuklar süpürülmediğinde üzerinde bulunan tozlar ile silinen koltuklara pislikler yapışır.

Fırça ile tekrar geçin: Sert tüyleri bulunan fırçalar ile koltuğunuzu süpürdükten sonra kalan kitleleri koltuğunuz yüzeyinden temizlemelisiniz. Koltuğa yapışan tüyler fırçaladığınızda çıkmıyorsa daha sivri fırçalardan yardım alarak kalan tozları alabilirsiniz. Kumaşa fırçanız zarar veriyorsa bu işlemi daha yumuşak bir fırça yardımcı ile yapmalısınız.

Tüyleri toplayın: Evlerinde hayvan besleyenlerin en büyük dertleri koltuklara yapışan tüylerdir. Kimi zaman süpürgenin çekmediği tüyler için en mantıklısı tüy toplayıcı ürünleri kullanmaktır. Yapı marketlerden kolayca bulabileceğiniz tüy toplayıcıları kullanırken tek bir yönde temizlik yapmalısınız. Tek bir yöne doğru uygulanan tüy toplayıcılar bu sayede kumaşa da zarar vermeden temizlik sağlanabilir.

Yoğun Lekeleri Temizleme Yöntemleri

Verdiğimiz çözüm yöntemleri için öncelikle görünmeyen bir alanda kumaşınızın zarar görüp görmeyeceğini denemelisiniz. Zarar görüyorsa görünen alanlarda bu temizleme yöntemlerini kesinlikle uygulamamalısınız.

Beyaz Sabun: İlk çözüm yöntemi olarak kullanılan sabunlu su ile temizlik çoğu bayanın kurtarıcısıdır. Bu işlem bazı kumaşlar için önerilmese de geçerli yöntemlerdendir. Sabunlu bez çok ıslatılmadan koltuklar güzelce silinir ve mutlaka havalandırılarak kurutulmalıdır.

  2020 L Koltuk Modelleri ve Dekorasyonu

Amonyak: Kovayı yarıya kadar su ile doldurun ve bir şişe amonyağı kovaya boşaltın. Bez yardımı ile koltuklarınızı temizleyin. Amonyak kullanmadan önce kumaşın görünmeyen alanında kumaşın zarar görüp görmeyeceğini deneyin. Diğer bir uyarımızda koyu renkli kumaşlarda rengini etkileyebileceğinden tavsiye edilmez.

Sirke: Sirke neredeyse her derde deva mucizevi bir ürün. Su ile eşit miktarlarda karıştırılarak kullanabileceğiniz sirkeli suya bezi 2 saat bekleterek bırakın. Süre sonunda o bez ile koltuklarınızı temizleyin.

Karbonat: Karbonat toz halinde olduğu için koltuğun üzerine eşit miktarlarda serpilmelidir. Ardından temiz bez ve sulu kova ile koltuklarınızı silip 2 saat kurumaya bırakın.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Ev, Ofis, Bahçe, Salon, Mutfak, Banyo, Çocuk Odası Dekorasyonu Fikirleri Ve Evi Güzelleştirecek Aksesuar Önerileri